نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری اسفند ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، «نخستین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری» امسال با هدف تشویق شرکت‌ها، سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی صنعت گردشگری در اعمال روش‌های نوین مدیریت گردشگری و شناسایی و بهبود نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود سازمان برگزار می‌شود.

مطالعات اولیه این جایزه از سال ۱۳۹۲ در دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ آغاز شده و مدل نهایی آن با حضور اساتید دانشگاهی و متخصصان صنعت گردشگری طراحی شده است.

این جایزه با اهداف ایجاد فضای رقابتی برای تعالی بنگاه‌ها و سازمان‌های حوزه گردشگری، تشویق بنگاه‌ها برای شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبودو اجرای پروژه های بهبود، ایجاد فضای مثبت، توام با خلاقیت و نوآوری و تبادل تجربیات موفق بنگاه‌های گردشگری، ارج نهادن به کارکنان سازمان‌های متعالی و بهره‌ور صنعت گردشگری و به رسمیت شناختن بهترین سازمان‌ها اعم از  خصوصی، دولتی یا غیر انتفاعی در زمینه گردشگری برگزار می‌شود.

محمدحسین ایمانی‌خوشخو ـ رییس شورای سیاستگذاری جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری ـ درباره انگیزه برگزاری این رویداد اظهار کرد: امروزه بیشتر کشورهای دنیا با تکیه بر مدل‌های علمی، جوایزی را در سطح ملی و منطقه‌ای ایجاد کرده‌اند که محرک سازمان‌ها و کسب و کارها در تعالی، رشد و ثروت آفرینی است. برگزاری این جایزه و استفاده از مدل‌های علمی روز دنیا، خطوط راهنمایی برای سازمان‌های گردشگری ایجاب می‌کند تا پیشرفت‌ها و عملکرد خود را در زمینه کیفیت و سرآمدی سازمانی اندازه‌گیری کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، این پارک متولی جایزه تعالی صنعت گردشگری بوده که مقدمات اجرایی آن در حال انجام است.

مراسم نهایی این برنامه و اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

دبیرخانه این جایزه در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی مستقر است و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۲۳۸۱۷۱ داخلی ۶۱۹ تماس بگیرند.

 

 

منبع: ایسنا