با ورود هواپیمای بوئینگ MD به فرودگاه پیام از مبدأ مشهد مقدس، بعدازظهر امروز رسماً اولین پرواز مسافری فرودگاه پیام و استان البرز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، چندی پیش بود که مجوز انجام پرواز مسافری در فرودگاه پیام توسط کارشناسان‌ سازمان هواپیمایی کشوری،  پس از بازرسی‌های مختلف، صادر شد.

در این راستا مقرر شد از امروز ۲۳ شهریور هفته‌ای ۲ پرواز رفت و برگشت معادل چهار لگ بین کرج و مشهد‌ برقرار ‌شود. بر این اساس ساعت ۱۴ امروز ‌هواپیمای پرواز مشهد-کرج از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد بلند می‌شود و ساعت 15:15 در فرودگاه پیام به زمین می‌نشیند. این را مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان به عنوان برقرارکننده‌ خط پروازی مشهد-کرج-مشهد به خبرنگار فارس می‌گوید. به گفته مرضیه جعفرزاده، پرواز بعدی نیز امروز ساعت 16:15 مسافران را از فرودگاه پیام به مشهد مقدس منتقل می‌کند. وی با بیان اینکه هفته چهار لگ پرواز مسافری بین فرودگاه مشهد و فرودگاه پیام برقرار شده است، گفت: هواپیمای این پرواز بوئینگ MD با ظرفیت 160 نفر مسافر است.

جعفرزاده با بیان اینکه مرکزیت پروازهای شرکت تابان شهر‌ مشهد است، افزود: فعلاً روزهای چهارشنبه و جمعه پروازهای مسافری رفت و برگشت بین فرودگاه پیام و فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد برقرار شده است. مدیر روابط عمومی تابان با اشاره به اینکه فعلاً فروش بلیت این پرواز در قالب فول‌چارتر است، افزود: پیش از این پرواز مسافری در استان البرز و فرودگاه پیام نداشتیم. بنابراین گزارش همچنین قرار است خط هوایی کیش-کرج-کیش نیز توسط یکی از شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه پیام راه‌اندازی شود.

فرودگاه پیام کرج که مدتی است به دنبال قرار گرفتن در چرخه هوایی کشور است، اخیرا با اخذ استانداردهای لازم توانست مجوز پرواز به نقاط مختلف کشور را به دست آورد. پرواز امروز از مشهد به فرودگاه پیام، نخستین پرواز عمومی به این فرودگاه است؛ افتتاح رسمی این فرودگاه پس از ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) انجام می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس