تور لحظه آخری، توری است که در حداقل فاصله زمانی تا شروع تور قرار گرفته است، این فاصله زمانی اصولا بین ۲ تا ۳ روز قبل از به اتمام رسیدن تاریخ ثبت‌نام تور و اجرای تور است و به دلیل عدم تکمیل ظرفیت تور، آژانس‌ها، تورها را با قیمتی کمتر حدودا چیزی بین ۱۰ تا ۵۰ درصد پایین‌تر از قیمت واقعی خود به فروش می‌رسانند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا،  بنابر اعلام سایت لحظه آخر، تور لحظه آخری کشورهای خارجی، اکثرا برای مقاصدی است که برای ورود گردشگران ایرانی به خاک آن کشور ویزا نمی‌خواهند، اما کشورهای پرطرفدار دیگری نیز هستند که برای سفر به آن‌ها باید ویزا گرفت همچون دبی، تایلند، هند، روسیه و چین. کشورهایی همچون ترکیه، مالزی، سریلانکا، بلاروس، گرجستان و صربستان ویزا نمی‌خواهند. آژانس‌های مسافرتی معمولا دو روز قبل از تاریخ برگزاری تور اقدام به فروش تورهای چارتر خود که پر نشده است، می‌کنند، زیرا که اگر این تورها تکمیل نشوند، آژانس‌ها متحمل ضرر می‌شوند، به همین دلیل در بعضی از مواقع قیمت‌ها را تا ۶۰درصد نیز کاهش می‌دهند.

 

فرانسه برج ایفل

 

فرانسه کشوری که با عنوان‌های متعددی آن را می‌شناسند؛ عنوان‌هایی مانند پایتخت فرهنگی اروپا، کشور بازیگران مشهور تئاتر و سینما، کشوری برای خلق لحظات رمانتیک، کشور ناپلئون بُناپارت و جنگ‌هایش، کشور شاعران و نویسندگان مشهوری چون الکساندر دوما، ویکتورهوگو، ژول ورن و گوستاو، کشور باغ موزه‌های سرسبز و کوه‌های پوشیده از برف آلپ و دیگر عنوان‌ها.

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپای غربی است و همواره جزو جذاب‌ترین کشورها از نظر صنعت توریسم بوده است. قسمت‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌ وهوای معتدل است و علاوه بر این، شاهد جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوانی در این کشور هستیم.  گردشگرانی تور فرانسه را برای سفر خود انتخاب می‌کنند که برای گردشگری بین سنت و مدرنیه، هیجان و آرامش، هنر و تاریخ، طبیعت و یا ساخته‌های دست بشر یکی را برای بازدید انتخاب کنند. جاذبه‌های بسیار زیاد فرهنگی و تاریخی کشور فرانسه و همچنین آب و هوای مدیترانه‌ای آن باعث شده که گردشگران زیادی ار سراسر دنیا تور فرانسه را برای سفر خود انتخاب کنند.

 

کشتی کروز

 

کشتی کروز، در واقع کشتی‌های تفریحی است که در سفرهای دریایی طولانی مدت از آنها استفاده می‌شود. با رونق حمل و نقل دریایی در جهان، شرکت‌های فعال در زمینه حمل و نقل بهترین امکانات و خدمات را در کشتی‌های لوکس، برای گردشگران تور کشتی کروز در نظر گرفتند. در ابتدا و در زمان اوج تور کشی کروز، سفر دریایی با کشتی‌های لوکس از محبوبیت بالایی برخوردار بود و طرفداران بسیاری داشت. اما یکی از نقاط ضعف تور کشتی کروز، زمان زیادی بود که مسافران در دریا می‌گذراندند. این سفرها در بهترین حالت، بیش از ۴ روز به طول می‌انجامید و از این نظر برای افرادی که علاقه به سفرهای طولانی در دریا نداشتند و یا باعث دریازدگی و اذیت آنان می‌شد، مناسب نبود. از این رو این افراد در نهایت و با کشف هواپیما به سمت سفرهای هوایی روی آوردند. با این حال هنوز بسیاری از افراد مخصوصا طرفداران سر سخت دریا، به سفرهای طولانی در کشتی‌های لوکس علاقه دارند. کشتی کروز دارای امکاناتی همچون خدمات غذاخوری در رستوران‌های شیک است که برخی از آنها در فضای باز و عرشه کشتی تعبیه شده‌اند و برخی نیز در فضای بسته با دکوراسیون مدرن و لوکس، با غذاهای لذیذ و خوشمزه از گردشگران تور کشتی کروز پذیرایی می‌کنند.

 

منبع: ایسنا