clear

تورهای ایرانگردی زمستان 97

ابرکوه و ایزدخواست

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 345,000 تومان
تاریخ حرکت: 18 بهمن 1397
بازدید: 1891

جاذبه های مورد بازدید:

 

چرا دوست دارم به ابرکوه دیدنی و تاریخی سفر کنم؟

  • بافت تاریخی ابرکوه که قدمت آن به دوران اسلام باز می گردد با تایید کارشناسان میراث فرهنگی به شماره ۳۱۵۲۶ در فهرست میراث ملی ثبت شده است.
  • سفری خاطره انگیز به خانه تاریخی آقازاده ابرکوه و تماشای زیباترین بادگیر ایران که هر روز عکسش را روی اسکناس دو هزار تومانی می بینیم.
  • سرو ابرکوه یکی از کهنسال ترین موجودات زنده دنیا با قدمتی بیش از ۴۵۰۰ سال می باشد که شهرتی جهانی دارد و در میان هم سن و سالان خود رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
  • از جمله بناهای قدیمی شهرستان ابرکوه، وجود چهار یخچال خشتی در این منطقه است که کار تولید و انبار یخ به وسیله این بناها انجام می شده است. این یخچال خشتی از دوران قاجار بر جای خود استوار است.
  • عمارت گنبدعالی ابرکوه مربوط به دوران دیلمیان بوده و این بنای هزار ساله بنای آرامگاهی است که بر بالای کوهی در ابرکوه بوده واولین بنای ثبتی استان یزد است .

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور دو و نیم روز
تاریخ و ساعت حرکت هجدهم بهمن ماه نود و هفت حدود ساعت بیست و یک شب و بازگشت بیستم بهمن نود و هفت ساعت بیست و سه شب
تاریخ برگشت 1397-11-20
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه ، دو وعده نهار ، یک وعده شام
شهرهای مورد بازدید ابرکوه - ایزدخواست
برنامه سفر

شب حرکت:

حرکت ساعت 21 شب از کرج به سمت آباده و ابرکوه و استراحت شبانه در ماشین

روز اول:

 بازدید از یخچال ابرکوه، تماشای سرو 4000 ساله ابرکوه، بازدید از خانه تاریخی آقازاده، گنبد عالی، شب نشینی و دورهمی شبانه

روز دوم:

صرف صبحانه، بازدید از شهر چند اشکوبه ای جهان (چند طبقه ای) - قلعه باستانی ایزدخواست، صرف نهار و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس گرم، ملحفه، کیسه خواب، کفش مناسب پیاده روی، دوربین، کلاه و عینک آفتابی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 10 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند د این برنامه شرکت کنند.
4- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی می باشد.
5- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید