clear

تورهای طبیعت گردی زمستان 97

تور کویر ورزنه

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 155,000 تومان 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 27 دی 1397
بازدید: 2907

جاذبه های مورد بازدید:

قدم زدن میان تپه های شنی کویر، بازدید از قلعه باستانی قورتان، برج کبوترخانه، بازدید از تنها گاوچاه فعال در ایران و ...

 

چرا سفر به نگین طلایی کویر را پیشنهاد می کنیم؟

  • کویر ورزنه جایی در ۱۰۰ کیلومتری شرق اصفهان و ۱۵۰ کیلومتری غرب یزد جای دارد و از شرق به تالاب گاوخونی، از شمال به شهرستان ورزنه و زاینده رود می رسد.
  • چیزی که این کویر را از دیگر کویرهای ایران متمایز کرده وزش بادهای متفاوت است که به تپه های ماسه ای، شکل های متفاوتی مثل تپه های ماسه ای طولی، هلالی و هرم های ماسه ای داده و چشم اندازهایی را به وجود آورده که نمونه هایش در کشور خیلی کم پیدا می شود.
  • از نظر پوشش جانوری امروز در این کویر جانورانی مثل شغال، خرگوش، گربه، شاهین، افعی شاخدار، مار شتری و … دیده می شود.
  • در دل همین کویرهاست که می توانید تفریحات منحصربفردی مثل آفرود، موتور سواری، شتر سواری و … را تجربه کنید و در چشم اندازهایی زیبا عکس هایی بیندازید که نمونه اش در هیچ جای دیگر پیدا نمی شود.
  • اگر می خواهید با سفر به کویر، غرق آرامش و سکوت بی پایانش شوید بهترین زمان برای راهی شدن، بهار و پاییز است چون تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور یک و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت بیست و یک پنجشنبه بیست و هفتم دی ماه و بازگشت ساعت بیست و سه جمعه بیست و هشتم دی
تاریخ برگشت 1397-10-28
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، یک وعده نهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

شب حرکت:

حرکت شبانه از کرج و استراحت در ماشین

روز اول:

قبل از طلوع آفتاب در کنار تپه های شنی توقف می کنیم و طلوع آفتاب را به نظاره می نشینیم. سپس صبحانه را نوش جان کرده و روی تپه های شنی قدم خواهیم زد و از مناظر لذت می بریم. سپس به سمت قلعه باستانی قورتان می رویم و از بافت قلعه و کبوترخانه بازدید می کنیم. برای صرف نهار به ورزنه بر می گردیم و بعد از نهار از گاوچاه دیدن می کنیم و در نهایت به سمت کرج و تهران باز می گردیم.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی، کلاه و عینک آفتابی، بالشت گردنی و پتو سفری، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین:  7 ساعت
2- پیاده روی ها در حد شهرگردی و سبک می باشد. پیاده روی کویر در حدود 45 دقیقه در میان تپه های شنی بوده و برای لذت بیشتر کویر نوردی از برخی تپه ها بالا می رویم.

3- همراه داشتن لباس مناسب به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
4- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید