clear

تورهای همگانی پاییز 97

تور طبس و عشق آباد

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 475,000 تومان
تاریخ حرکت: 01 آذر 1397
بازدید: 1432

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از دریاچه نمک، باغ گلشن ، پیمایش در تنگه ی آب گرم و سرد مرتضی علی ، بند عباسی ، روستای ازمیغان، کویر عشق آباد، کال جنی و ...

 

چرا این سفر خاطره انگیز و تماشایی را به شما پیشنهاد می دهیم؟ 

  • روستای ازمیغان؛ از محدود مکان هایی است که می توانید شالیزار و نخلستان را در کنار هم ببینید. این روستا دارای طبیعتی بسیار شگفت انگیز در میان کویر است و رودخانه های دائمی در آن جریان دارند.
  • تعجب نکنید، ازمیغان در دل کویر است اما می تواند فضای مناسبی را برای آب بازی و شنا و تجربه شیرجه به شما بدهد. اگر خواستید که خستگی پاهایتان در برود می توانید آنها را در آب بگذارید تا ماهیان کوچک به سراغتان بیایند و ماساژی لذتبخش را برایتان رقم بزنند.
  • دره ی کال جنی؛ قدم هایمان ما را به سوی اعماق این دره که گویی مینیاتوری رمزآلود از گراند کانیون در کشور آمریکا است، هدایت می کنند. می گویند ارواح سرگردان و جن ها همیشه درحال گذر از این منطقه هستند. ترسی به جانمان می افتد، اما کنجکاوی، نیروی عجیبی برای کشف واقعیت به ما می دهد...
  • چشمه آب گرم مرتضی علی؛ این چشمه در آن واحد دو بخش سرد و گرم دارد که به موازات یکدیگر جریان پیدا می‌کنند. به این معنی که یک سمت چشمه سرد و سمت دیگر آن گرم است و شما با قدم زدن در آن می‌توانید یک پای خود را در آب سرد چشمه و پای دیگرتان را در آب گرم فرو کنید.
  • باغ گلشن؛ یکی از زیباترین باغ‌های تاریخی ایران است که در دل کویر ساخته شده و به عنوان یکی از دیدنی‌های طبس در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
  • طاق شاه عباسی؛ پر رکوردترین بنای تاریخی ایران است! سدی با ۶۰ متر ارتفاع که نه تنها لقب قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سد قوسی جهان را با خود یدک می‌کشد، بلکه به مدت ۵۵۰ سال هم به‌عنوان بلندترین سد در جهان شناخته می‌شد، اما این سد یک لقب دیگر هم دارد که هنوز هیچ سدی موفق به تصاحب آن نشده است: نازکترین سد جهان که به خاطر عرض تاج یک متری‌اش به این نام شناخته می‌شود.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هجده عصر روز پنجشنبه اول آذر
تاریخ برگشت 1397-09-04
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه، سه وعده نهار، دو وعده شام
برنامه سفر

شب حرکت:

عصر حدود ساعت 18 حرکت از کرج به سمت  نایین و خورو بیابانک ،استراحت شبانه در ماشین.

روز اول:

رسیدن به دریاچه نمک ، صرف صبحانه، عکاسی و بازدید از مناظر زیبای دریاچه نمک، حرکت به سمت روستای ازمیغان، بازدید از کوچه باغ روستا، چشمه و شالیکاری، بازدید از قلعه هودر، حرکت به سمت اقامتگاه، صرف ناهار و استراحت، حرکت به سمت کویر، پیاده روی بر روی رمل ها و موتور سواری در شن ها تا غروب آفتاب بازگشت به اقامتگاه، شب نشینی و صرف شام و دمنوش آتشی و ...

روز دوم:

صرف صبحانه محلی حرکت به سمت چشمه مرتضی علی، پیاده روی و پیمایش آب در تنگه آبگرم و آبسرد مرتضی علی و بازدید از بند عباسی، صرف ناهار، بازدید از دره مرموز کال جنی، بازگشت به اقامتگاه

روز سوم:

صرف صبحانه، حرکت به سمت طبس، بازید از باغ گلشن، صرف ناهار در مسیر و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب(اختیاری)، لباس مناسب فصل و گرم، بادگیر،کفش مناسب پیاده روی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، لباس و کفش اضافه، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، دوربین، پتوسفری، بالشت گردنی، ملحفه، لوازم بهداشتی فردی و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی مناسب 
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین : حدود 15 الی 16 ساعت (با احتساب توقف ها و استراحت)
2- بهترین فصل اجرا: پاییز و بهار
3- گشت در تنگه مرتضی علی 1/5 ساعت پیاده روی در بستر رودخانه. سنگ ریزه و آب در برخی نقاط تا زانو می باشد و 1/5ساعت برگشت. این بازدید برای افراد کمر درد و پا درد توصیه نمی شود. بهتر است این افراد در ابتدای مسیر در کنار رودخانه توقف کنند.
4- 40 دقیقه پیاده روی در کال جنی در مسیری هموار ( رفت و برگشت) خواهید داشت.
5- نیم ساعت تا 40 دقیقه پیاده روی بر روی شن های روان و ماسه بادی خواهید داشت.
6- اقامت در خانه محلی با امکانات محدود و به صورت گروهی و زمین خواب می باشد.
7- لازم به ذکر است خانه محلی دارای لوازم خواب می باشد اما همسفران می توانند جهت بهداشت فردی خود کیسه خواب و یا ملحفه همراه داشته باشند.
8- استفاده از موتور و شتر سواری در کویر اختیاری بوده و هزینه به عهده گردشگر می باشد.
9- همراه داشتن پتو سفری و بالشت گردنی جهت خواب راحت داخل ماشین به همسفران توصیه می گردد.
10- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
11- همراه داشتن کفش و لباس اضافه به همسفران توصیه می گردد.
12- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید