clear

تورهای طبیعت گردی - پاییز 97

تور کویر کاراکال

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 295,000 تومان
تاریخ حرکت: 21 آذر 1397
بازدید: 656

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای رمل های زیبای کویری، بافت تاریخی و مسجد فهرج یزد، بازار سفال میبد، نارین قلعه، خرید از اردکان و ..‌. 

 

چرا سفر به این کویر دیدنی و خاص را پیشنهاد می کنیم؟

  • کویر کاراکال یا کویر صادق‌آباد در مرکز ایران واقع شده است. کویری که از قدیم زیستگاه یک گربه‌سان زیبا به نام کاراکال بوده و به همین نام به شهرت رسیده است.
  • بزرگ‌ترین شوره‌زار استان یزد که بر اثر شوراب‌های رودخانه شور ایجادشده، در کویر درانجیر قرار دارد که کویر کاراکال بخش از همین کویر است و در شمال غربی شهر بافق قرار دارد.
  • کویر منبع سکوت و آرامش است. سکوت کویر، آسمان پرستاره شب‌های کویر، دنیای ناشناخته و گاه وهم‌انگیز کویر، تنها بخشی از ویژگی‌های این سرزمین‌ شنی است. در کویر کاراکال به خاطر دوری از مراکز پر سر و صدا مثل شهرهای بزرگ، آرامش و سکوت خاصی حکم‌فرما است.
  • در این برنامه شانس دیدن بافت تاریخی و مسجد فهرج یزد که آن را قدیمی ترین مسجد ایران می دانند، خواهید داشت.
  • بنای زیبا و تاریخی نارین قلعه را تماشا خواهید کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور دو و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت شبانه چهارشنبه بیست و یک آذر ماه
تاریخ برگشت 1397-09-23
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در اقامتگاه بومگردی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، دو وعده نهار، یک وعده شام، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

شب حرکت:

شب هنگام حرکت از کرج و استراحت شبانه در ماشین

روز اول:

صبح رسیدن به اقامتگاه و صرف صبحانه، بازدید از قدیمیترین مسجد ایران و قدم زدن در بافت سنتی فهرج، صرف ناهار در اقامتگاه و حرکت به سمت کویر و بازدید از رمل های شنی، بازگشت به اقامتگاه، صرف شام و استراحت شبانه

روز دوم:

صرف صبحانه در اقامتگاه، حرکت به سمت میبد و بازدید از بازار سفال، گشت در نارین قلعه میبد، صرف ناهار در میبد و حرکت به سمت اردکان و خرید سوغاتی و بازگشت به کرج

وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس گرم، کیسه خواب (اختیاری)، پتو سفری و بالشت گردنی، ملحفه، کفش مناسب پیاده روی، کلاه و عینک آفتابی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، دوربین، پاوربانک و  لوازم بهداشتی فردی و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی مناسب
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: حدود ۸ ساعت
2- بهترین فصل اجرا: پاییز
3- پیاده روی های روزانه به صورت شهرگردی بوده و مسیر سبک می باشد. افراد با هرنوع توانایی جسمانی براحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی و زمین خواب می باشد. همسفران در صورت تمایل می توانند کیسه خواب همراه داشته باشند.
5- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید