clear

تورهای همگانی - زمستان 97

تور زمینی چابهار (گروه اول)

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 1,150,000 تومان
تاریخ حرکت: 17 بهمن 1397
بازدید: 1380

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای تالاب صورتی لیپار، جنگل سومورها، کوه های مریخی، خلیج گواتر، جنگل های حرا، پدیده زیبای گل فشان، زیباترین ساحل ماسه بادی ایران (ساحل درک)، سواحل صدفی و سنگ های رنگی، کلونی خرچنگ ها، اسکله بریس و ...

 

چرا دوست دارم بهشت گمشده جنوب ایران را از نزدیک ببینم؟

  • چابهار، تنها بندر اقیانوسی ایران، به خاطر موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوا، یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در جنوب ایران است.
  • ساحل دَرَک؛ پاک ترین ساحل کشور و تقابل شگفت انگیز کویر و دریا. تماشای غروب‌های چشم نواز و خیره کننده اش، کوه‌های مینیاتوری یا همان مریخی با اعجاب هندسی‌شان، باغات موز و میوه‌های گرمسیری.
  • کوه های مریخی؛ تداعی مناظری از کوه های کره ماه، ظاهر چاک چاک و عدم پوشش گیاهی در کوه های چابهار، شکوه کوبیسم گونه نقاش طبیعت را در جشنواره ای از زیبایی و حیرت، در برابر دیدگان ما قرار می دهد.
  • تالاب لیپار که صورتی ترین تالاب کشور به شمار می رود، یکی از زیباترین مناظر تالابی کشور را مشاهده می کنیم.
  • تماشای یکی از معروف ترین درخت های چابهار، انجیر معابد (لور لول)، و به زبان محلی‌ها کرگ نام دارد که در نوار ساحلی چابهار دیده می شود. در این گیاه شیره سفید رنگی جریان دارد و نوع آن از درختان کائوچوئی است.
  • در سفر به چابهار، نان سنتی و صنایع دستی این اقلیم را که در جشنواره صنایع دستی تهران شاهد بودید را فراموش نکنید. سوزن دوزی، گلابتون دوزی و خرید نان های تینی و گحری، از جمله ارمغان های سفر به چابهار خواهند بود.
  • خوراکی های محلی چابهاری ها با توجه به اقلیم و شیوه معیشتی شان بر محصولات دریایی خاصه ماهی و همچنین خرما تکیه دارد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور شش روزه
تاریخ و ساعت حرکت صبح روز چهارشنبه هفده بهمن ماه
تاریخ برگشت 1397-11-22
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس CIP
وعده های غذایی 6 وعده صبحانه، 3 وعده نهار،2 وعده شام ، پذیرایی میان وعده
شهرهای مورد بازدید چابهار، روستای درک، روستای بریس
برنامه سفر

روز اول:

صبح حرکت به سمت چابهار

روز دوم:

صبح هنگام به روستای درک رسیده و در خانه محلی استراحت کرده و به صرف صبحانه می پردازیم. سپس بازدید از کویر و ساحل درک خواهیم داشت. قایق سواری و شتر سواری و ... از فعالیت های ما خواهد بود و شب هنگام شب نشینی دور آتش خواهیم داشت.

روز سوم:

صبح به سمت روستای کهیر و بندر تنگ حرکت می کنیم و بعد از بازدید به سمت چابهار می رویم و پس از صرف ناهار به روستای بریس می رویم و مناظر زیبای غروب دریا را در ساحل زیبای منطقه به نظاره می نشینیم.


روز چهارم:

صبح به ساحل گواتر می رسیم و به دنبال دلفین های بازیگوش می گردیم. سپس از تالاب لیپار و کوه های مریخی بازدید می کنیم و سپس به چابهار می رویم تا در بازار منطقه به گشت و گذار و خرید بپردازیم.

روز پنجم:

 صبح بعد از صرف صبحانه به سمت منطقه آزاد چابهار حرکت می کنیم پس از گشت و گذار و صرف ناهار به سمت تهران و کرج باز می گردیم.


روز ششم:

شب به کرج می رسیم.
وسایل مورد نیاز
در نظر داشتن وعده های غذایی که به عهده همسفران می باشد، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، پتو سفری، بالشت گردنی، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، کلاه و عینک آفتابی، دوربین و شارژر، سایر لوازم فردی و بهداشتی، کوله پشتی یک روزه (برای گشت ها)
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با اتوبوس حدود 22 ساعت می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها و گشت های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3-  مسیرهای بازدید و گشت ها سبک بوده و افراد با هرنوع توانایی جسمانی براحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل به همسفران در این تور توصیه می شود.
5- اقامت در خانه محلی با امکانات محدود و به صورت گروهی می باشد.
6- خانه محلی دارای لوازم خواب می باشد همراه داشتن ملحفه جهت بهداشت فردی به همسفران توصیه می گردد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید