clear

تورهای ایرانگردی نوروز 98

خوزستان

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 855,000 تومان
تاریخ حرکت: 12 فروردين 1398
بازدید: 1409

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از اثر ثبت جهانی کاخ آپادانا شوش و قلعه دمورگان، چغازنبیل، اولین ثبت جهانی ایران در یونسکو، سازه های آبی شوشتر، تجربه پذیرایی در مضیف های سوسنگرد و ...

 

چرا سفر به این تور را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • شهرستان شوش، بواسطه‌ی آثار و بناهای تاریخی برجای‌مانده از ایران کهن، شهرتی جهانی را از آن خود کرده است.
  • در این سفر از زیگورات چغازنبیل، اولین اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو ، بازدید می کنید.
  • سازه‌های آبی شوشتر که از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی شناخته شده در عصر پیش از انقلاب صنعتی در جهان ‏است و از سوی سازمان یونسکو «شاهکار نبوغ و خلاقیت» نامیده شده است ، را تماشا می کنیم.
  • تجربه صرف ناهار در مهمان خانه هایی از جنس نی خواهید داشت که یکی از منحصر به فردترین مکانهای پذیرایی هستند.
  • در این برنامه شانس بازدید از کاخ آپادنای هخامنشیان، قلعه دمورگان، شهر باستانی شوش، کانال داریون، رود دز، رود کارون، بازار اهواز، پل سفید، موزه هفت تپه، خیابان لشکر آباد و ... را خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور چهار روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح دوازدهم فروردین ماه و بازگشت ساعت بیست و سه شب پانزدهم فروردین ماه
تاریخ برگشت 1398-01-15
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل سنتی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه ، سه وعده ناهار (وعده های شام به عهده مسافر میباشد )
شهرهای مورد بازدید شوش، شوشتر، سوسنگرد، اهواز، دزفول
برنامه سفر

روز اول:

برنامه سفر در این روز : صبح ساعت 4 از کرج به سمت خوزستان حرکت کرده، صبحانه را در مسیر صرف کرده و برای صرف نهار در مجتمع رفاهی اتوبان خرم آباد- اندیمشک توقف می کنیم، نزدیک غروب به شوشتر می رسیم و از بند داریون و سپس سازه های آبی شوشتر بازدید می کنیم و بعد از آن به سمت اقامتگاه رفته، اتاق ها را تحویل گرفته و استراحت می کنیم.

روز دوم:

برنامه سفر در این روز : صبح به سمت سوسنگرد حرکت می کنیم، به طرف مضیف های اعراب سوسنگرد می رویم، از پذیرایی قهوه عربی، موسیقی و غذای محلی اعراب منطقه لذت خواهیم برد. بعد ازصرف نهار به سمت شهر اهواز حرکت میکنیم، از خیابان نادری، پل سفید دیدن کرده و سپس به سمت خیابان لشکر آباد رفته و پس از گشت و صرف شام به سمت شوشتر و هتل برمی گردیم.

روز سوم:

برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه به سمت  چغازنیبل، اولین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو رفته، از آن جا بازدید کرده و بعداز آن به سمت شهر شوش رفته و از اثر ثبت جهانی کاخ آپادانا شوش و قلعه دمورگان بازدید کرده و به سمت دزفول رفته، در بازار سنتی دزفول قدم می زنیم  و سپس به هتل می رویم.

روز چهارم:

برنامه سفر در این روز : صبح صبحانه را صرف کرده، اتاق ها را تحویل می دهیم و سپس به سمت خرم آباد حرکت می کنیم و بعداز صرف نهار در خرم آباد به سمت کرج و تهران برمی گردیم.
وسایل مورد نیاز درنظر گرفتن یک وعده ناهار و وعده های شام، کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 10 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2-پیاده روی ها کوتاه بوده و افراد با توانایی عادی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
3-همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
4-یک وعده ناهار و وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
5-در مسیر رفت محل مناسبی برای تهیه ناهار وجود ندارد، بهتر است همسفران یک وعده غذایی سبک به همراه داشته باشند.
6- به علت شلوغی در ایام عید، امکان جابجایی بازدید ها توسط راهنما وجود دارد.
7-و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید