clear

تورهای ایرانگردی نوروز 97

ایلام و کرمانشاه

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 730,000 تومان
تاریخ حرکت: 03 فروردين 1397
بازدید: 475

جاذبه های مورد بازدید:

 پل تاریخی گاو میشان، تنگه بهرام چوبین، شهر تاریخی سیمره، تنگه رازیانه، کاخ والی، موزه فلاحتی، غار زینگان، مجموعه تاریخی بیستون و ...

 

چرا ؟

  • همیشه آرزو داشتم محوطه ی باستانی بیستون و طاق بستان را ببینم.
  • در این سفر کلی دره نوردی می کنیم و تنگه بهرام چوبین را از نزدیک می بینیم.
  • و چه لذتی داره همنشینی با پل گاومیشان و رودخانه تاریخی کشکان ...ایلام گهواره تمدن ایران زمین و من این سفر رو از دست نخواهم داد، شما چطور؟

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روز
تاریخ و ساعت حرکت سوم فروردین نود و هفت ساعت 4صبح
تاریخ برگشت ششم فروردین ساعت 23 شب
مبدا حرکت کرج میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه ، چهار وعده ناهار ( سه وعده شام بر عهده گردشگر می باشد)
شهرهای مورد بازدید ایلام - دره شهر - کرمانشاه
برنامه سفر

روز اول:

صبح حرکت از تهران به سمت خرم آباد و صرف نهار در خرم آباد، حرکت به سمت پل دختر و بازدید از پل تاریخی گاومیشان، استقرار در هتل ماداکتو دره شهر و استراحت

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه بازدید از تنگه بهرام چوبین و سپس بازدید از شهر تاریخی سیمره، پس از صرف نهار بازدید از تنگه ی زیبای رازیانه و حرکت به سمت ایلام و اقامت در هتل

روز سوم:

بعد از صرف صبحانه بازدید از غار روباز زینگان و تجربه نوش جان کردن کباب های معروف زاگرس، بازدید از کاخ والی و موزه فلاحتی از دیگر گشت های این روز می باشد.

روز چهارم:

بعد از صرف صبحانه هتل را ترک می کنیم و به سمت کرمانشاه حرکت می کنیم، از مجموعه تاریخی بیستون بازدید می کنیم، پس از صرف نهار در کاروانسرای تاریخی و زیبای بیستون به سمت کرج و تهران باز می گردیم.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، صندل یا دمپایی یا کفش راحت برای پیاده روی در آب، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه و لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 9 ساعت تا ایلام (با احتساب توقف ها) می باشد.
2-با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته در هر روز، لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- کلیه مسیرها و پیاده روی ها سبک می باشد. تنها در مسیر غار زینگان حدود 1 الی 1.5 ساعت پیاده روی در دره و تنگه به صورت رودخانه پیمایی خواهیم داشت که ارتفاع آب تا مچ و بعضا تا ساق پا می باشد . که داشتن صندل جهت رودخانه پیمایی به همسفران توصیه می گردد .
4- در نظر داشتن وعده های غذایی شام که بر عهده به گردشگر است.
5- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید