clear

تورهای ایرانگردی نوروز 98

ایلام

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 675,000 تومان
تاریخ حرکت: 12 فروردين 1398
بازدید: 2218

جاذبه های مورد بازدید:

 پل تاریخی گاو میشان، تنگه بهرام چوبین،تنگه کافرین، کاخ والی، موزه فلاحتی، غار زینگان، مجموعه تاریخی بیستون و ...

 

  چرا  این سفر هیجان انگیز و دیدنی را پیشنهاد می کنیم ؟

  • تا کنون چند بار به مناطق غرب کشور سفر کرده اید؟ آیا این سفرها با شناخت قبلی از جاذبه های تفریحی و توریستی این مناطق بوده است؟ اگر سفرتان با مطالعه قبلی صورت گرفته باشد بی شک یکی از مناطق اصلی بازدید از غرب که مد نظرتان قرار گرفته ایلام خواهد بود.
  • ایلام, عروس خوش نقش و نگار زاگرس ، چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبایی دارد.
  • ایلام در سال های اخیر به عنوان یکی از قطب های دیدنی و پر جاذبه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
  • این استان علاوه بر جاذبه های طبیعی فراوانی ، آثار تاریخی بسیاری را دل خود جای داده است.
  • در این سفر شانس بازدید از پل گاومیشان، کاخ والی، تنگه کافرین، غار روباز زینگان، اثر ثبت جهانی بیستون در کرمانشاه و ... را خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت دوازدهم فروردین نود و هشت ساعت 19 عصر و بازگشت یاعت بیست و سه شب پانزدهم فروردین ماه
تاریخ برگشت پانزدهم فروردین ساعت 23 شب
مبدا حرکت کرج میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه ، سه وعده ناهار ( وعده شام به عهده مسافر می باشد )
شهرهای مورد بازدید ایلام - دره شهر - کرمانشاه
برنامه سفر

شب حرکت:

حرکت حدود ساعت 19 به سمت خرم آباد، توقف در مسیر جهت استفاده از سرویس بهداشتی و شام

روز اول:

صبح زود کنار پل گاومیشان صبحانه را در طبیعت میل می کنیم، در طبیعت بهاری منطقه قدم خواهیم زد، سپس به سمت تنگه بهرام چوبین می رویم و از این منطقه زیبا دیدن می کنیم . بعد از صرف ناهار در رستوران به سمت ایلام حرکت کرده  و در مسیر تجربه قایق سواری و بازدید از تنگه کافرین خواهیم داشت. پس از بازدید از تنگه کافرین به هتل رفته و استراحت می کنیم.

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه به سمت کاخ والی و بازارچه صنایع دستی در شهر ایلام می رویم. نهار را در هتل صرف کرده و سپس آماده پیمایش دره و غار روباز زینگان می شویم و از طبیعت منطقه لذت می بریم . پس از آن به  هتل برگشته و به استراحت می پردازیم.

روز سوم:

بعد از صرف صبحانه و تحویل اتاق ها به سمت کرمانشاه حرکت  می کنیم و در مسیر از اثر ثبت جهانی بیستون کرمانشاه بازدید کرده وسپس به کرج باز می گردیم.
وسایل مورد نیاز
درنظر گرفتن وعده های شام ،کارت شناسایی(شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، یک دست لباس اضافه، صندل یا دمپایی یا کفش راحت برای پیاده روی در آب، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه ، بالشت گردنی و پتوی سفری، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 9 ساعت تا ایلام (با احتساب توقف ها) می باشد.
2-با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی و یک جفت کفش یا صندل طبیعتگردی اضافه جهت رودخانه پیمایی در غار زینگان همراه داشته باشید.
3- همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است
4- کلیه مسیرها و پیاده روی ها سبک می باشد. تنها در مسیر غار زینگان حدود 1 الی 1.5 ساعت پیاده روی در دره و تنگه به صورت رودخانه پیمایی خواهیم داشت که ارتفاع آب تا مچ و بعضا تا ساق پا می باشد.
5- در نظرگرفتن وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
6- در مسیر رفت محل مناسبی برای تهیه شام وجود ندارد، بهتر است همسفران یک وعده غذای سبک به همراه داشته باشند.
7-و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید