clear

تور لاله های واژگون کوهرنگ

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 375,000 تومان
تاریخ حرکت: 12 ارديبهشت 1398
بازدید: 1272

 

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از دشت زیبای لاله های واژگون، بازدید از چشمه دیمه و آبشار شیخ علیخان، و بازدید از تونل کوهرنگ و ...

 

چرا سفر به کوهرنگ و تماشای گل افسانه ای ایران را پیشنهاد می کنیم؟

  • لاله ی واژگون نام یکی از ۱۲ هزار گونه ی گیاهی شناسایی شده در ایران است که با گلهای زنگوله‌ای درشت به رنگ نارنجی مایل به قرمز به عنوان میراثی ارزشمند برای طبیعت ایران به شمار می رود.
  • این گل قصه ای را در قلب خود دارد و مردم معتقدند که در زمانی که گرسیوز با تیغ خود گردن سیاوش پاک نهاد را درید، لاله واژگون شاهد ماجرا بود. از آن پس اندوه و غم این ماجرا بر وی سایه افکند و رویش سرخ شد. با همه ی غصه هایش سر به زیر انداخت و بر بی گناهی سیاوش گریست.
  • چشمه دیمه در منطقه کوهرنگ در مجاورت روستایی به همین نام که اهالی آنرا به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند قرار دارد، که دارای آبی بسیار گوارا و مناظر بسیار زیبایی می باشد.
  • آبشار شیخ علیخان آبشاری بسیار زیبا و یکی از جاذبه های طبیعی منطقه است.
  • آبشار تونل کوهرنگ سرچشمه رودخانه زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری است که یکی از جاذبه های دیدنی منطقه به شمار می رود.
  • تونل کوهرنگ تونلی است که برای انتقال آب رود ماربر (آب کوهرنگ) به زاینده‌رود ساخته شده است. از نخستین تونل کوهرنگ در سال ۱۳۳۲ بهره‌برداری شد. در دهه ۱۳۵۰ تونل دوم و در دهه ۱۳۷۰ سومین تونل کوهرنگ به بهره‌برداری رسید.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور دو روزه
تاریخ و ساعت حرکت دوازدهم اردیبهشت نود و هشت ساعت 4 صبح و بازگشت سیزدهم اردیبهشت ساعت بیست و سه
تاریخ برگشت 1398-02-13
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه ، یک وعده ناهار، یک وعده شام (یک وعده ناهار بر عهده گردشگر می باشد)
شهرهای مورد بازدید استان چهارمحال و بختیاری - کوهرنگ
برنامه سفر

روز اول:

حرکت 4 صبح و صرف صبحانه در مسیر ، بازدید از چشمه دیمه صرف ناهار ، بازدید از دشت لاله های واژگون ، بعدازظهر استقرار در خانه محلی و استراحت.

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه، بازدید از تونل کوهرنگ و آبشار شیخ علیخان، صرف ناهار ، بازگشت به سمت کرج.

وسایل مورد نیاز تهیه یک وعده ناهار،کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه، پاوربانک، لوازم بهداشتی شخصی و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت تا کوهرنگ (با احتساب توقف ها) می باشد.
2-با توجه به پیاده روی در دشت لاله ها، لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
3- کلیه مسیرها و پیاده روی ها سبک می باشد.
4- در نظر داشتن وعده های غذایی که بر عهده به گردشگر است.
5-اقامت در خانه محلی و به صورت گروهی می باشد.
6-همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید