clear

تور زمینی باکو آذربایجان خرداد 97

تور زمینی باکو آذربایجان

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 1,650,000 تومان
تاریخ حرکت: 11 خرداد 1397
بازدید: 847

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از بافت قدیمی شهر باکو یا ایچری شهر، بازدید از قلعه دختر، بلوار ساحلی باکو، برج های شعله، مرکز فرهنگی حیدرعلی اف، پارک مفاخر باکو، بازدید از کاخ شروان شاه و...

 

چرا سفر به نگین آذربایجان را پیشنهاد می کنیم؟

  • شهر باکو، پایتخت و بزرگترین شهر و بندر آذربایجان و خواهرخوانده تبریز خودمان است. گردش در باکو حسی عجیب و دوست داشتنی را منتقل می کند، گویی در بخشی مهم از تاریخ ایران  قدم می زنیم. می توانید چشمانتان را ببندید تا جنگ های نادرشاه با دولت عثمانی در ذهنتان نقش ببندد و یا سایه ی قدرت حکومت صفوی را در ذهن، متصور شوید.
  • برخی معتقدند نام «باکو» از کلمه فارسی «بادکوبه» گرفته شده و انتخاب این اسم به جهت بادهای شدید شهر باکو بوده است. در واقع در تمام طول سال در باکو بادهای پرقدرتی می وزد که باعث شده این پایتخت را با عنوان «شهر بادها» بشناسند.
  • برج های شعله باکو؛ سه ساختمان بلند هستند که طراحی آن ها شبیه به شعله های آتش است و جزو زیباترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شوند، این برج ها از بلندترین ساختمان های باکو هستند.
  • مرکز حیدر علی اف؛ سازه ای زیبا و شکوهمند است و یکی از مهم ترین و پربازدیدترین دیدنی های باکو محسوب می شود. این ساختمان در واقع مجموعه ای از موزه ها و گالری های مختلف است که در قسمت عمده خود به ارایه اطلاعاتی درباره حیدر علیف، رهبر ملی جمهوری آذربایجان می پردازد.
  • بافت تاریخی شهر؛ این بخش از باکو درست همان جایی است که می توانید وجوه باستانی باکو را لمس کنید و به دل تاریخ این شهر قدم بگذارید. در این بخش دیوار تاریخی شهر را خواهید دید.
  • کاخ شروانشاه؛ این کاخ متعلق به قرن پانزدهم میلادی است و به عنوان یکی از مرواریدهای معماری آذربایجان شناخته می شود. این کاخ در کنار برج میدن از اهمیت بسیاری برای باکو و گردشگران این شهر برخوردار است. خوب است بدانید این کاخ از جمله میرات ثبت شده جهانی یونسکو است.
  • در کرانه های غربی دریای خزر، پارک ملی وجود دارد که وجود آثار باستانی، سنگ نگاره های تاریخی، گل افشان ها و گازسنگ‌ها در آن، سبب شده تا در سال ۱۹۶۶ منطقه ای با اهمیت ملی -تاریخی اعلام شود. سنگ نگاره هایی که در این منطقه قرار دارند به حدی با اهمیت و با ارزش هستند که یونسکو آن ها را در سال ۲۰۰۷ در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند.
  • خوراک یکی از مهم ترین مسائل زندگی برای یک آذریست، پس در پایتخت این کشور، جایز است که حسابی به خودتان برسید و از انواع برنج، کباب و شیشلیک، دلمه ها و کوفته ها، سوپ ها و حلوا ها و دیگر خوش مزه های باکو، خود را دریغ نکنید.
  • باکو شهر زیبایی است که مراکز خرید لوکس و بزرگ را در کنار بازارها و مغازه‌های کوچک قدیمی، ترکیب کرده است. در این شهر از آخرین محصولات مد گرفته تا صنایع دستی و اشیای عتیقه را به راحتی می‌توانید پیدا کنید. البته سوغات سنتی باکو طرفداران بیشتری در میان گردشگران دارند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور شش روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت یازدهم خرداد و بازگشت هفده خرداد نود و هفت
تاریخ برگشت 1397-03-17
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت چهار شب اقامت در هتل چهار ستاره
نوع وسیله نقلیه اتوبوس VIP سی و دو نفره
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه - دو وعده ناهار در حین گشت (سایر وعده های غذایی نهار و شام بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

شب حرکت:

حرکت شب از کرج ساعت 18 به طرف اردبیل و بیله سوار 13 ساعت طی مسیر . انجام مراحل مرزی و ورود به کشور باکو (هزینه عوارض خروج بعهده گردشگر). بعد از مرز تا شهر باکو ترانسفر با اتوبوس های 40 نفره آذربایجانی خواهد بود.

روز اول:

رسیدن به باکو قبل از ظهر  شروع گشت ها (گشت شهری همراه با گروه، بازدید از بافت قدیم ایچری شهر، بلوار ساحلی، برج های شعله، میدان فانتین، پارک مفاخر، قلعه دختر، مرکز فرهنگی حیدر علی اف، کاخ شیروان شاه )

روز دوم:

صرف صبحانه، گشت در پارک ملی قبوستان (سنگ نگاره های تاریخی دستکند در منطقه ای تپه ای و کوهستانی و بازدید از گل افشان های منطقه )

روز سوم:

 زمان آزاد جهت گشت

روز چهارم:

زمان آزاد جهت گشت

روز پنجم:

صرف صبحانه، جمع آوری وسایل و تحویل اتاق ها، حرکت به سمت ایران


روز ششم:

رسیدن به ایران
وسایل مورد نیاز
گذرنامه (پاسپورت) با حداقل 6 ماه اعتبار، ویزا (هزینه عوارض خروج بر عهده مسافرین می باشد، مسئولیت ممنوعیت خروج، ممنوعیت ورود و ... به عهده مسافر می باشد)، در نظر داشتن وعده های غذایی که به عهده خود مسافر می باشد، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات
 

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 13 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی های روزانه جهت گشت ها لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
3- پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- در این برنامه از همراهی کودکان زیر سه سال معذوریم.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل و کوله یک روزه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید