clear

تور زمینی باکو آذربایجان شهریور 98

تور زمینی باکو آذربایجان

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 490,000 تومان
تاریخ حرکت: 23 شهریور 1398
بازدید: 3480

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از بافت قدیمی شهر باکو یا ایچری شهر، بازدید از قلعه دختر، بلوار ساحلی باکو، برج های شعله، مرکز فرهنگی حیدرعلی اف، پارک مفاخر باکو، بازدید از کاخ شروان شاه و...

 

چرا سفر به نگین آذربایجان را پیشنهاد می کنیم؟

  • شهر باکو، پایتخت و بزرگترین شهر و بندر آذربایجان و خواهرخوانده تبریز خودمان است. گردش در باکو حسی عجیب و دوست داشتنی را منتقل می کند، گویی در بخشی مهم از تاریخ ایران  قدم می زنیم. می توانید چشمانتان را ببندید تا جنگ های نادرشاه با دولت عثمانی در ذهنتان نقش ببندد و یا سایه ی قدرت حکومت صفوی را در ذهن، متصور شوید.
  • برج های شعله باکو؛ سه ساختمان بلند هستند که طراحی آن ها شبیه به شعله های آتش است و جزو زیباترین آسمان خراش های دنیا محسوب می شوند، این برج ها از بلندترین ساختمان های باکو هستند.
  • مرکز حیدر علی اف؛ سازه ای زیبا و شکوهمند است و یکی از مهم ترین و پربازدیدترین دیدنی های باکو محسوب می شود. این ساختمان در واقع مجموعه ای از موزه ها و گالری های مختلف است که در قسمت عمده خود به ارایه اطلاعاتی درباره حیدر علیف، رهبر ملی جمهوری آذربایجان می پردازد.
  • کاخ شروانشاه؛ این کاخ متعلق به قرن پانزدهم میلادی است و به عنوان یکی از مرواریدهای معماری آذربایجان شناخته می شود. این کاخ در کنار برج میدن از اهمیت بسیاری برای باکو و گردشگران این شهر برخوردار است. خوب است بدانید این کاخ از جمله میرات ثبت شده جهانی یونسکو است.
  • باکو شهر زیبایی است که مراکز خرید لوکس و بزرگ را در کنار بازارها و مغازه‌های کوچک قدیمی، ترکیب کرده است. در این شهر از آخرین محصولات مد گرفته تا صنایع دستی و اشیای عتیقه را به راحتی می‌توانید پیدا کنید. البته سوغات سنتی باکو طرفداران بیشتری در میان گردشگران دارند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور هفت روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت عصر روز بیست و سوم شهریور و بازگشت بیست و نهم
تاریخ برگشت 1398-06-29
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت چهار شب اقامت در هتل چهار ستاره
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 25 نفره
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه - یک وعده ناهار در حین گشت (سایر وعده های غذایی نهار و شام بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

شب حرکت:

 صبحانه : -
ناهار : -
شام : گردشگر
اقامت : اتوبوس
برنامه سفر در این روز : حرکت  حدود عصر از کرج به طرف اردبیل و بیله سوار 13 ساعت طی مسیر بصورت شبانه.

روز اول:

 صبحانه : گردشگر
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : صبح هنگام رسیدن به مرز، انجام مراحل مرزی و ورود به کشور باکو (هزینه عوارض خروج بعهده گردشگر). بعد از مرز تا شهر باکو ترانسفر با اتوبوس های 40 نفره آذربایجانی خواهد بود. رسیدن به باکو تا ظهر و بازدید از مجموعه فرهنگی حیدرعلی اف و حرکت به سمت هتل و استقرار در هتل و زمان آزاد در اختیار همسفران جهت گشت در شهر.

روز دوم :

 صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت :  هتل
برنامه سفر در این روز : گشت شهری همراه با گروه، بازدید از بافت قدیم ایچری شهر- بلوار ساحلی- برج های شعله – میدان فانتین- قلعه دختر- کاخ شیروان شاه، صرف ناهار و بعدازظهر زمان آزاد در اختیار همسفران.

روز سوم (گشت اختیاری):

 صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : گشت در پارک ملی قبوستان (سنگ نگاره های تاریخی دستکند در منطقه ای تپه ای و کوهستانی و بازدید از گل افشان های منطقه ) صرف ناهار و بعدازظهر زمان آزاد در اختیار همسفران.

روز چهارم:

 صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : هتل
برنامه سفر در این روز : زمان آزاد در اختیار همسفران جهت گشت و خرید

روز پنجم:

 صبحانه : البرزمن-هتل
ناهار : گردشگر
شام : گردشگر
اقامت : اتوبوس
برنامه سفر در این روز : صرف صبحانه، جمع آوری وسایل و تحویل اتاق ها، حرکت به سمت مرز و ایران.

روز ششم:

 صبحانه : -
ناهار : -
شام : -
اقامت : -
برنامه سفر در این روز : حرکت به سمت کرج.

روز هفتم:

برنامه سفر در این روز :رسیدن به کرج و پایان سفر.
وسایل مورد نیاز
گذرنامه (پاسپورت) با حداقل 6 ماه اعتبار-  ویزا- هزینه عوارض خروج بر عهده مسافرین میباشد - مسولیت ممنوعیت خروج، ممنوعیت ورود و... بعهده مسافر میباشد)، در نظر داشتن وعده های غذایی که بعهده خود مسافر میباشد، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات
 

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 13 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- هزینه عوارض خروج بر عهده مسافرین میباشد .
3- مسولیت ممنوعیت خروج، ممنوعیت ورود و... بعهده مسافر میباشد.
4- گذرنامه (پاسپورت) باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
5- گشت پارک ملی قبوستان اختیاری می باشد و هزینه به صورت جدا محاسبه میگردد.
6-با توجه به پیاده روی های روزانه جهت گشت ها لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
7-پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
8- در این برنامه از همراهی کودکان زیر سه سال معذوریم.
9-همراه داشتن لباس مناسب فصل و کوله یک روزه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
10- هزینه تور 490000 تومان + 230 دلار میباشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید