clear

آبشار وارک و نوژیان لرستان- خرداد 97

آبشار وارک و نوژیان لرستان

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 325,000 تومان
تاریخ حرکت: 02 خرداد 1397
بازدید: 627

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از آبشار وارک، آبشار نوژیان، جنگل های بکر بلوط و زیستگاه سنجاب ایرانی، تماشای کوهستان زیبای زاگرس، همنشینی دور آتش و پیاده روی لذت بخش و ...

 

چرا این مسیر زیبا و دیدنی رو پیشنهاد می کنیم؟

  • لرستان را به حق باید عروس طبیعت ایران دانست. جایی که در هر گوشه و کنارش جاذبه ای وجود دارد که می تواند شما را مبهوت خودش سازد. جاذبه هایی که دست هنرمند طبیعت آنها را شکل داده و بر این خطه از کشورمان رنگ هایی تماشایی پاشیده است.
  • آبشار نوژیان؛ آبشاری که آب از سراسر عرض ۵ متری آن می لغزد و پس از تجربه ی سقوط از ارتفاع ۹۵ متری به درون حوضچه ای عمیق می ریزد. این پدیده با این همه زیبایی به عنوان بلندترین آبشار لرستان لقب گرفته و به عنوان چهل و ششمین اثر ملی، توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است.
  • پیش از رسیدن به نوژیان زیبایی های مسیر شما را در خود غرق می کنند و بر لذت سفر شما می افزایند. درختان بلوط در سرتاسر مسیر بساط خود را گسترده اند و یا جلوه ی خود رنگی تازه به سفر شما می بخشند.
  • آبشار وارک یا وارگ یکی از زیباترین آبشارهای ایران در استان لرستان است که ازنوع آبشارهای دو قلو به شمار می آید.
  • این منطقه محل رویش بسیاری از گیاهان دارویی است که دارای خواص فراوانی هستند. اگر به این هدایای طبیعت علاقه دارید می توانید برای جمع آوری آنها به منطقه نوژیان مراجعه کنید.
  • آبشار وارک؛ مسير رودخانه اي كوچك است كه از ارتفاعات بالادستي سرچشمه گرفته و با طي مسير از سراشيبي هاي تند وارد رودخانه مي شود. منظره ي زيباي آبشار وارک هربيننده اي را مجذوب خويش مي كند. از ويژگي هاي آن اين است كه در طول گذر از آبشار اصلي، آبشارهاي كوچك و بسيار زيبائي دیده می شود.
  • این منطقه پوشیده شده از درختان بلوط،گلابی، انجیر کوهی و زالزالک. پوشش گیاهی و آب و هوای این منطقه به قدری جذاب است که هر گردشگری را شیفته خود کرده تا زمان بیشتری را در آنجا سپری کند.
  • به دلیل اینکه آب این آبشارها از چشمه ها سرچشمه می گیرد مسلما در فصل بهار آب بیشتری در آن جریان دارد و بسیار دیدنی تر است. پس فرصت را از دست ندهید و با ما همراه شوید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت بیست و یک - دوم خرداد نود و هفت
تاریخ برگشت 1397-03-04
مبدا حرکت کرج- میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه - یک وعده نهار - یک وعده شام -پذیرایی میان وعده ( وعده نهار روز اول بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
شب حرکت
حرکت ساعت 9 شب به سمت استان لرستان ، استراحت شبانه در اتوبوس خواهیم داشت.
روز اول
 صبح هنگام به خرم آباد می رسیم ، سوار ماشین های محلی شده و مسیر را به سمت آبشار وارک ادامه می دهیم، صرف صبحانه در ابتدای مسیر و شروع پیاده روی ( حدود 3 ساعت پیاده روی برای رسیدن به آبشار) صرف ناهار در طبیعت و حرکت به سمت خانه محلی و ...
روز دوم
بعد از صرف صبحانه حرکت به سمت آبشار نوژیان، صرف ناهار در مسیر و بازگشت به کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده نهار سبک، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، ظروف شخصی( بشقاب و قاشق)، ملحفه، دمپایی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار
3- یاده روی روز اول حدود 5 ساعت می باشد.
4- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- این برنامه جزو تورهای با درجه سختی بالا می باشد و گردشگران می بایست از توانایی جسمانی خوبی برخوردار باشند. ( بدون مشکل کمر درد یا پادرد)
6- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی می باشد.
7- همراه داشتن لباس گرم (در صورت احتمال بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
8- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید