clear

تورهای طبیعتگردی - بهار 97

دریاچه نئور به سوباتان

560,000تومان
30 نفر ظرفیت دارد
نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 560,000 تومان
تاریخ حرکت: 15 خرداد 1397
بازدید: 1246

جاذبه های مورد بازدید:

 بازدید از دریاچه کوهستانی نئور، تجربه پیاده روی در ارتفاعات تالش و میان دشت ها و مراتع و گازارهای وحشی تا رسیدن به روستای ییلاقی سوباتان، دامنه های روستای سوباتان، ارتفاعات جنگل لیسار و بلندای دره ساری داش، آبشار ورازان و ...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • دست نقاش طبیعت در میان شهرستان تالش در استان گیلان و شهر های اردبیل و خلخال در استان اردبیل شاهکار زیبایی را ترسیم کرده که دریاچه نئور نام دارد که در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این دریاچه آب شیرین در آغوش یکی از دره‌های کوهستان بغرو (از قلل مرتفع شهرستان تالش) قرار دارد و همچون نگینی بر انگشتری طبیعت این منطقه می درخشد که از نظر برخی کارشناسان مرتفع ترین دریاچه یخچالی بازمانده از دوران باستان به حساب می آید.
  • دریاچه نئور یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین کشور است. این دریاچه نقطه آغاز یکی از زیباترین مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری و سافاری است که شما را به روستای زیبای سوباتان می رساند.
  • با سفر به این دریاچه می توانید از مناظر طبیعی و تماشایی بسیاری همچون کوه های سر به فلک کشیده و گلزارهای وحشی لذت ببرید. نئور یکی از بهترین مقاصد برای تجربه ماهیگیری و صید قزل آلای رنگین کمانی است.
  • اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد ماه، بهترین فصل برای پیمودن این مسیر تماشایی است.
  • سوباتان را بهشت اردیبهشت ایران می خوانند. گویی این منطقه خوش آب و هوا و فوق العاده زیبا، تابلوی نقاشی به وسعت چند هکتار هست که افراد روی آن قدم می زنند.
  • سوباتان در زبان ترکی به معنی محل فرو رفتن آب است. چون نزولات باران در این منطقه زیبا، در حفره ای فرو می رود که در تصاویر مشاهده می کنید، این منطقه زیبا را سوباتان می نامند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت ساعت بیست و سه پانزدهم خرداد و بازگشت ساعت بیست و سه هجدهم خرداد
تاریخ برگشت 1397-03-18
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه - دو وعده نهار - یک وعده شام ( یک وعده نهار و یک وعده شام به عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

شب حرکت:

ساعت 22 حرکت از کرج به سمت اردبیل و استراحت شبانه در ماشین

روز اول:

بعد از تعویض اتوبوس به نیسان ها، کنار دریاچه نئور توقف می کنیم و صبحانه را نوش جان می کنیم. شروع پیاده روی به سمت ییلاق سوباتان ( حدود 8 الی 10 ساعت پیاده روی در این روز پیش بینی می شود). قبل از غروب به اقامتگاه می رسیم ، صرف شام و استراحت

روز دوم:

بعد از صرف صبحانه برای بازدید به سمت آبشار ورزان می رویم و دره زیبای ساری داش را تماشا می کنیم. سپس به اقامتگاه بازگشته و بعد از استراحت در  ییلاق زیبای اطراف پیاده روی می کنیم و برای شب هنگام شب نشینی دور آتش خواهیم داشت.

روز سوم:

بعد از صرف صبحانه سوار بر نیسان مسیر حدود 2 ساعت را طی می کنیم تا به اتوبوس برسیم و سپس به سمت کرج و تهران حرکت خواهیم کرد.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب، لباس مناسب فصل و گرم، پانچو یا بارانی، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، دوربین، بشقاب و قاشق شخصی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: نیمه اردیبهشت تا نیمه تیرماه
3- در حدود 8 الی 10 ساعت پیاده روی از دریاچه نئور به سوباتان خواهیم داشت.
4- ذر مسیر بازگشت حدود 2 ساعت نیسان سواری هیجان انگیز در مسیرهای ییلاقی و جنگلی خواهیم داشت.
5- با توجه به پیاده روی های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
6- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی می باشد. لازم به ذکر است خانه های روستایی دارای حداقل امکانات بوده، سیستم گرمایشی آن به صورت بخاری های نفتی و هیزمی بوده، نهایتا دارای یک سرویس بهداشتی و حمام می باشد. گردشگران باید جهت خواب، کیسه خواب به همراه داشته باشند.
7-این کلبه ها برق شهری ندارند. لذا همراه داشتن پاور بانک به همسفران عزیز توصیه می گردد.
8- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
9- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید