clear

تورهای طبیعتگردی بهار 98

دشت دریاسر (کمپینگ)

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 325,000 تومان
تاریخ حرکت: 05 ارديبهشت 1398
بازدید: 1733

جاذبه های مورد بازدید:

اقامت در کمپ (چادر) و تجربه شب مانی در طبیعت، برپایی آتش و لذت از مناظر بی نظیر تنگه دشت دریاسر همراه با منظره بی نظیر قله سیالان، عبور از کنار درختچه‌های آلو و زرشک وحشی‌، چشمه های پر آب دشت دریاسر و...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • مازندران، استانی که زیبایی هایش تمامی ندارد و ما را دوباره راهی جاده کرده است. این بار می خواهیم به گوشه ای دیگر از این خطه برویم و از طبیعت چشم نواز آن لذت ببریم.
  • دریاسر نام دشتی در جنوب شهر تنکابن می باشد که در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا و در میان ۴ کوه بلند جای گرفته است.
  • دشت دریاسر یکی از مناطق طبیعی خاص ایران است که امکان تماشای دشت پر از گل، جنگل های انبوه و قله های پوشیده از برف را به یک باره برای شما فراهم می کند.
  • این دشت در فصل بهار میزبان گل های بابونه زرد می شود و زیبایی آن به حدی می باشد که عنوان بهشت اردیبهشت ایران را به خود اختصاص داده است.
  • برای رسیدن به دشت دریاسر باید از جاده دوهزار گذشت، جاده ای پر پیچ و خم که توسط درختان احاطه شده است و از قلب یک منطقه جنگلی عبور می کند. زیبایی های این جاده به حدی است که ممکن است بارها و بارها در آن توقف کنید و برای لذت بردن از مناظر چشم نواز از ماشین پیاده شوید.
  • دشت دریاسر علاوه بر زیبایی های خود، برای این قسمت از طبیعت مازندران حکم یک مرز را دارد که پوشش سبز و جنگلی را از پوشش برفی و یخچالی کوه الموت جدا کرده و به عنوان یک نقطه ی اتصال میان این دو عمل می کند.
  • یکی از ویژگی های جالب توجه دشت دریاسر، وجود چشمه هایی در کف آن است که آب را از قلب زمین در میان سبزه ها جاری می سازد. آبدهی این چشمه ها در فصل بهار به حدی است که به سختی می توان مکان خشکی را در دشت پیدا کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت 4 صبح پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه و بازگشت ساعت بیست و سه ششم اردیبهشت ماه
تاریخ برگشت 1398-02-06
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در طبیعت (کمپ)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، یک وعده نهار، یک وعده شام
برنامه سفر
روز اول

4 صبح به سمت روستای عسل محله حرکت می کنیم و از ابتدای روستا پیاده روی را آغاز می کنیم، حدود 2 الی 3 ساعت کوهپیمایی در شیب جنگل خواهیم داشت (حمل کوله و وسایل شخصی توسط خود گردشگران انجام میشود). در حین مسیر از زیبایی های منطقه لذت خواهیم برد و بعد از ظهر به دشت زیبای دریاسر می رسیم و کمپ را برقرار می کنیم و به گشت و گذار و صرف ناهار و شام می پردازیم و در تمام مدت منظره ی زیبای قله ی سیالان را نظاره خواهیم کرد. (صرف ناهار بسته به زمان رسیدن به محل برقراری کمپ یا در مسیر و یا داخل کمپ خواهد بود.)
روز دوم

بعد از صرف صبحانه وسایل را جمع کرده و به سمت عسل محله در شیب رو پایین حرکت می کنیم، از کنار درختچه‌های آلو و زرشک وحشی‌ و چشمه های پر آب دریاسر عبور کرده و پس از رسیدن به روستا سوار ماشین شده و به سمت چالوس میرویم و در رستوران ناهار را نوش جان کرده و شب هنگام به تهران و کرج می رسیم .
وسایل مورد نیاز

 کارت شناسایی، در نظر داشتن یک وعده ناهار، چادر،کیسه خواب و زیرانداز کیسه خواب،لباس مناسب فصل و گرم، پانچو یا بارانی، کفش مناسب کوهپیمایی و کوهنوردی، باتوم (چوبدستی)، هد لایت، گتر،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، دوربین، بشقاب و قاشق، لوازم بهداشتی فردی و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی

سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 6 الی 7 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- میزان پیاده روی در روز اول حدود 2 الی 3 ساعت در مسیر کوهستانی-جنگلی در شیب رو به بالا خواهد بود.
3- میزان پیاده روی در روز دوم حدود 2 الی 3 ساعت در حین برگشت در مسیر کوهستانی و شیب به سمت پایین خواهد بود.
4- با توجه به مسیر و کوهپیمایی که در این تور خواهید داشت، لباس و کفش مناسب کوهنوردی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- اقامت در چادر می باشد و گردشگران باید جهت خواب، کیسه خواب و زیرانداز کیسه خواب به همراه داشته باشند.
6- این برنامه حدود 3 ساعت کوله کشی دارد(حمل کوله و وسیله های شخصی بعهده خود فرد میباشد).
7- به دلیل حرکت در آب رودخانه همراه داشتن یک دست کامل لباس و کفش اضافه به تمامی همسفران توصیه می گردد.
8- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
9- در نظر داشتن یک وعده نهار به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
10- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید