clear

تورهای ایرانگردی نوروز 98

طبس، نگین شهرهای کویری

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 775,000 تومان
تاریخ حرکت: 12 فروردين 1398
بازدید: 2040

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از باغ گلشن ، روستای خرو ، پیمایش در تنگه ی آب گرم و سرد مرتضی علی ، بند عباسی ، روستای ازمیغان ، کویر حلوان، کال جنی و ...

 

چرا  این سفر هیجان انگیز و دیدنی را پیشنهاد می کنیم ؟ 

  • قرار است در تنگه ی آب گرم و سرد مرتضی علی رودخانه پیمایی کنم.
  • روستای ازمیغان تنها جایی است که در آن می توانید شاهد کشت خرما و برنج در کنار یکدیگر باشید. در این روستا، دو منطقه گرم و مرطوب و گرم و خشک قرار دارد که در یکی خرما به عمل می آید و دیگری مناسب کاشت برنج است .
  • می خواهم از بند تاریخی و قدیمی عباسی دیدن کنم.
  • پیاده روی داشته باشم در میان رمل های کویری حلمان.
  • در باغ دیدنی گلشن قدم بزنم و از گل ها و گیاهان زیبای باغ دیدن کنم.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روز
تاریخ و ساعت حرکت دوازدهم فروردین نود و هشت ساعت چهار صبح و بازگشت پانزدهم فروردین ساعت بیست و سه شب
تاریخ برگشت 1398-01-15
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی 4 وعده صبحانه، 3 وعده نهار (وعده های شام به عهده مسافر می باشد )
شهرهای مورد بازدید نائین - خور و بیابانک - طبس - ازمیغان - کال جنی - جندق
برنامه سفر

روز اول:

ساعت 4 صبح حرکت از کرج ، صرف صبحانه در مسیر ، بازدید از دریاچه نمک خور، حرکت به سمت طبس و بازدید از باغ گلشن، تحویل اتاق ها و استراحت در هتل

روز دوم:

صبح زود حرکت به سمت ازمیغان ، صرف صبحانه و بازدید از بافت آن و تخت عروس، گشت و گذار در باغات روستای ازمیغان و صرف نهار محلی در باغ، حرکت به سمت منطقه کویری حلوان، پیاده روی در رمل های کویری حلوان و تماشای غروب آفتاب در کویر ، برگشت به هتل و استراحت

روز سوم:

صرف صبحانه، حرکت به سمت چشمه ی مرتضی علی و تنگه آن ، بازدید از طاق شاه عباسی ، بازدید از کال جنی، گشت در بازار سنتی طبس و خرید و وقت آزاد.

روز چهارم:

صرف صبحانه  و تحویل اتاق ها، بازدید و صرف نهار درقلعه جندق ،عبور از کناره ی ریگ جن و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی(شناسنامه برای زوجین)، یک وعده ناهار، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، لوازم بهداشتی و فردی ،شارژر موبایل و دوربین، درنظرگرفتن وعده های شام
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- در این تور برای بازدید از  تنگه آبگرم مرتضی علی، در ابتدا برای رسیده به دره از یک شیب کوهستانی که توسط پلکان تسهیل شده است، حدود 20 دقیقه به سمت پایین حرکت می کنیم. وارد بستر رودخانه شده و حدود یک ساعت و نیم رودخانه پیمایی خواهیم داشت.
2- با توجه به ویژگی منحصر به فرد بودن این تنگه به صورت همزمان آب گرم و آب سرد در دره جریان دارد. در بخش هایی از مسیر آبگرم از دیوارها و حوضچه هایی از کف رودخانه سرازیر شده که بسیار شگفت انگیز است و تلفیق آن با آب سرد رودخانه که به صورت طبیعی در دره جریان دارد باعث می شود در بخش هایی از رودخانه آب تنگه گرم، سرد یا ولرم باشد. همراه داشتن کفش مناسب برای پیمایش مسیر در رودخانه را فراموش نکنید.
3- در انتهای مسیر رودخانه به طاق یا بند عباسی می رسیم که یکی از شاهکارهای معماری دوره صفویان است. ارتفاع آب در ابتدای مسیر تا زیر زانو و در بخش هایی از مسیر، بسته به میزان بارش سالانه، بعضا تا کمر گردشگر می رسد.
4- در سایر مسیرهای تور طبس پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی و روستا گردی می باشد.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- در سایر مسیرهای تور طبس پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی و روستا گردی می باشد.
7-مسیر با ماشین:  16 ساعت (با احتساب توقف ها و استراحت)
8-گشت در تنگه مرتضی علی 1/5 ساعت پیاده روی در بستر رودخانه. سنگ ریزه و آب در برخی نقاط تا زانو می باشد و 1/5ساعت برگشت. برای افراد کمر درد و پا درد توصیه نمی شود. بهتر است این افراد در ابتدای مسیر در کنار رودخانه توقف کنند.
9-چهل دقیقه پیاده روی در کال جنی در مسیری هموار ( رفت و برگشت)
10-نیم ساعت تا 40 دقیقه پیاده روی بر روی شن های روان و ماسه بادی
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید