clear

تورهای ویژه تابستان 98

تور دریاچه ویستان بره سر

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 04 مرداد 1398
بازدید: 4462

جاذبه های مورد بازدید:

 قدم زدن در جنگل های زیبا و دیدنی هیرکانی در بهار و تماشای کوهستان، منظره زیبای دریاچه ویستان بره سر و ...

 

چرا سفر به این جنگل و تماشای دریاچه ای زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • دریاچه ویستان ، مانند آینه ای میان بره سر ، منطقه ای کوهستانی و ییلاقی قرار گرفته تا آسمان را بر روی زمین آورده و چشمانت را مهمان تماشای رقص ابرها در آب کند.
  • در بهار و تابستان، تنها آواز پرندگان سکوت دریاچه را بهم می زند و در پاییز نیز ، هزار رنگ از برگ درختان قرض می گیرد و در زمستان آبی اش در میان سپیدی برف خودنمایی می کند.
  • درختان راش که از یک طرف بر روی پا ایستاده اند و بر تن تپه خود را تا به آسمان کشیده اند ، تصویرشان در آب ، رنگ سبزی را بوجود آورده در کنار آبی آسمان ، ترکیبی خیره کننده را بوجود آورده است.
  • دریاچه ویستان در ارتفاع ۱۲۵۰ متری از سطح دریا و در فاصله ی ۵۵ کیلومتری از شهرستان رودبار قرار گرفته که حاصل خشم زمین و زلزله ای است که در گذشته رخ داده است.
  • این دریاچه فاقد هر گونه امکانات رفاهی است ، اما همین مورد به اضافه سخت بودن مسیر دسترسی به آن ، باعث شده است تا اطراف دریاچه همچنان پاک و دست نخورده باقی بماند و این شاید به نفع محیط زیست منطقه باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه چهارم مرداد ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی عصرانه ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
بعد از صرف صبحانه در رستوران و گذر از منجیل و رودبار به سمت شهر بره سر حرکت می کنیم، در شهر سوار بر نیسان شده و به کنار دریاچه می رویم. جنگل نوردی و کوه پیمایی سبک و دیدن مناظر زیبای ییلاقات منطقه و صرف نهار در دل طبیعت و سپس بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده نهار، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 3 الی 4 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- این برنامه جزو تورهای طبیعت گردی محسوب شده و افراد با توانایی جسمانی عادی (بدون مشکل کمر درد یا پادرد) به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل و یکدست کامل لباس و کفش اضافه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید