clear

تورهای طبیعت گردی - بهار98

غار هیو

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 75,000 تومان
تاریخ حرکت: 24 خرداد 1398
بازدید: 3553

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه اکتشاف و هیجان در اعماق زمین، قدم زدن در میان دالان های غاری تاریک و دیدنی، تماشای استالاگمیت و استالاکتیت های درون غار و ...

 

چرا دوست دارم به این مکان پرهیجان و دیدنی سفر کنم؟

  • غار هیو در استان البرز در شمال غربی هیو و در دامنه ی کوه و دره ی تفریحی واسوار واقع‌شده است. دهانه ی بیضی‌شکل این غار که به نام واسوار نیز خوانده می‌شود، با قطر حدود ۶۰ سانتیمتر و شیب زیاد ورود به آن را کمی مشکل ساخته است.
  • غار هیو شامل دو دالان و دو تالار است که دالان اول حدود 50 متر طول داشته و از دالان دوم کمی طولانی تر است.
  • درون تالارهای غار قندیل‌های شفاف و بلورین بسیاری به چشم می‌خورد.ستون‌های درون غار نیز از جنس مواد آرگونی و تراورتن هستند.
  • از نکات قابل‌توجه‌ غار تنوع اشکال استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های آن است. همچنین غار هیو زیستگاه برخی از حشرات بومی، عنکبوت ها، مار و خفاش است.
  • اگر برای گذراندن یک روز پرهیجان، پیاده‌روی و لذت بردن از غارنوردی آماده اید با ما همراه شوید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هفت صبح روز جمعه بیست و چهارم خرداد ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه مینی بوس
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
صبح حرکت از کرج به سمت روستای هیو در ساوجبلاغ، صرف صبحانه در مسیر به صورت پک، شروع پیاده روی تا دهانه غار، بازدید از غار و تماشای قندیل های آهکی و زیبای آن، صرف ناهار و بازگشت به کرج 
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده غذای سبک و کم حجم، زیر انداز انفرادی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب طبیعتگردی، کلاه و عینک آفتابی، چراغ قوه و یا هد لامپ، آب و لیوان شخصی غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 1 الی 1 ساعت و نیم (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- غار کاملا بکر و بدون نورپردازی می باشد و گردشگران باید تجهیزات غارنوردی شامل کلاه ایمنی، هدلامپ ( چراغ قوه ای که روی پیشانی قرار می گیرد) و کفش مناسب داشته باشند که کلاه ایمنی را البرز من در اختیار گردشگران قرار می دهد.
3- میزان پیاده روی تا ابتدای دهانه غار حدود 2 الی 2 ساعت و نیم می باشد( حدود 1 الی 1 ساعت  و نیم در مسیر پاکوپ و مسطح  و حدود نیم ساعت تا رسیدن به دهانه غار همراه با شیب ) و همین میزان در مسیر برگشت خواهد بود.
4- مجموع پیمایش رفت و برگشت درون غار حدود  2 ساعت  می باشد.
5- دهانه ورودی غار هیو بسیار کوچک و باریک می باشد و تقریبا نزدیک به 2 متر و نیم فرود دارد.
6- همراه داشتن  یک وعده ناهار به همسفران توصیه می شود.
7- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
8- در تورهای البرز من استعمال سیگار و قلیان ممنوع می باشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید