clear

تورهای طبیعت گردی زمستان 97

تپه های مریخی گرمسار و معدن نمکی

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 90,000 تومان
تاریخ حرکت: 14 دی 1397
بازدید: 2058

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی روی گنبدهای نمکی و تپه های مریخی، بازدید از معدن نمک و سازه های نمکی و روستای دیدنی پاده و ...

 

چرا تماشای این تپه های دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • قدم زدن بر تپه های مریخی و  تماشای تونلی عجیب و غریب! آرام آرام شروع به صعود از تپه ها می کنید که منظره ی خیره کننده ای چشمانتان را مجذوب می کند.
  • تپه های مریخی در حدفاصل شهر ایوانکی و گرمسار قرار دارد , طبیعت این منطقه، آرام و بکر و با شکوه است و خیلی راحت می توانید خودتان را در زیبایی ساده اش  گم کنید.
  • روستای پاده، از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار، است و در 16 کیلومتری گرمسار، قرار دارد, ارتفاع این روستا از سطح دریا 840 متر است. روستای پاده، در منطقه کویری استقرار یافته و می توان گفت اقلیمی نیمه بیابانی دارد آب و هوای آن در تابستان گرم و در زمستان سرد است.
  • در این روستا قلعه ای قدیمی نیز وجود دارد, قلعه پاده  در میان روستا قرار دارد و از آثار تاریخی روستا است که قدمتی طولانی دارد. تاریخ بنای قلعه پاده، به پیش از اسلام می رسد.
  • هنگامی که پا به محل این تپه ها می گذارید و آرام آرام شروع به صعود از آنها می کنید و به منظره ی خیره کننده ای که رنگ های سرخ و زرد و افق های باز ِ دور دست خلق کرده اند نگاه می کنید،به این نتیجه می رسید که به دلیل این زیبایی و سرخ رنگی نام این تپه ها را تپه های مریخی گذاشته اند.
  • تپه های مریخی،  یک عارضه زیبا و دیدنی زمین شناختی است که به خاطر جنس خاک ، وجود نمک و فرسایش آبی ایجاد شده و مختص مناطق کویری و نیمه کویری می باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت پنج صبح روزجمعه چهاردهم دی ماه و بازگشت ساعت 23 شب
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده (وعده ناهار به عهده مسافر می باشد )
برنامه سفر
حرکت صبح از میدان سپاه به سمت استان سمنان، صرف صبحانه در مسیر ، حرکت به سمت روستای پاده، بازدید از حمام، یخچال و بقایای قلعه و بافت قدیمی روستا  ، حرکت به سمت گنبدهای نمکی ، صرف ناهار در گنبد ( ناهار به عهده گردشگر می باشد) ، بازدید از معدن و سازه های نمکی ، بازگشت به سمت کرج .
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی،یک وعده ناهار ، لباس گرم و مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین : حدود 3 ساعت
2- فصل اجرا: بهار و پاییز
3- پیاده روی در مجموع 2 ساعت در میان تپه و پستی بلندی خواهد بود. افراد با توانایی عادی ( بدون داشتن مشکل کمر درد یا پا درد) به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4-با توجه به پیاده روی حدودا 2 ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- مسیر دارای پستی و بلندی های زیاد می باشد، لذا همسفران مشکل زانو درد یا کمر درد نداشته باشند.
6- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7-اگر هوا بارندگی باشد بدلیل چسبنده شدن گِل زمین، تور قابل اجرا نخواهد بود.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید