clear

تورهای طبیعت گردی - زمستان 98

تور تالاب سلکه

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 120,000 تومان
تاریخ حرکت: 18 اسفند 1398
بازدید: 2320

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از تالابی جذاب و دیدنی سلکه، تماشای انواع پرندگان زیبای تالابی مانند اردک سرحنایی، طاووسک، پرستوی دریایی بال سفید، قوی فریادکش، پرستوی دریایی و ...

 

چرا این سفر و تماشای پرندگانی دیدنی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • پناهگاه حیات وحش سلکه یکی از با ارزش ترین تالابهای شمال کشور است که سالانه تعداد زیادی از پرندگان مهاجر به این تالاب مهاجرت می کنند.
  • سلکه بعنوان مرکز بازدیدکنندگان علاقمند به حیات وحش در استان گیلان دنیایی را در مقابل شما به تصویر می کشد که متفاوت از مفاهیم روزمره است .
  • این منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست هر ساله هزاران پرنده مهاجر را که در بدو پرواز، سرزمینهای دوردست را نشانه می گیرند بسوی خود می کشد.
  • اردک سرحنائی، پلیکان خاکستری، طاووسک، چکچک ابلق، قوی گنگ، پرستوی دریایی بال سفید، قوی فریادکش، باکلان بزرگ، خوتکای نر ،  پرستوی دریایی و ... از جمله پرندگانی هستند که در این تالاب مشاهده می شوند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت صبح زود روز یکشنبه هجدهم اسفند ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح بسیار زود حرکت میکنیم پس از رسیدن به تالاب و صرف صبحانه در طبیعت، آماده پرنده نگری و گشت زنی در منطقه خواهیم شد و سپس با قایق ( هزینه به عهده  تور می باشد)  به سمت تالاب انزلی خواهیم رفت و از پرنده ها و طبیعت منطقه بازدید میکنیم و بعد از صرف ناهار به سمت کرج باز میگردیم.
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده ناهار، کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، دوربین دو چشمی، لباس هم رنگ طبیعت، کلاه، دستکش، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، پانچو یا بارانی، چتر، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 ساعت ( با احتساب توقف ها)
2- هدف از اجرای این برنامه دیدن حیات وحش و پرنده های تالاب می باشد که با صبر، حوصله و دقت امکان پذیر می باشد.
3- هزینه قایق سواری در تالاب به عهده تور می باشد.
4- با توجه به پیاده روی مسیر، لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- به همراه داشتن یک وعده ناهار سبک برای صرف ناهار داخل طبیعت به همسفران توصیه می گردد.
6- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7- همسفران در نظر داشته باشند پوشش در زمان بازدید پرندگان همرنگ طبیعت مثل طوسی، سبزلجنی و یا خاکی باشد و از عطر و ادکلن استفاده نشود .
8- همراه داشتن دوربین دو چشمی برای لذت بیشتر از این سفر توصیه می شود.
9- در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی می باشد.
10- مجموع پیاده روی های رفت و برگشت حدود 2 ساعت می باشد و افراد با توانایی عادی (بدون مشکل کمر درد یا پادرد) می توانند در این برنامه شرکت کنند. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید