clear

تورهای طبیعتگردی زمستان 97

تور غار یخ مراد

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 65,000 تومان
تاریخ حرکت: 26 بهمن 1397
بازدید: 1593

جاذبه های مورد بازدید:

گذر از سد کرج، مناظر زیبای جاده چالوس، کوهنوردی سبک در دل کوهستان البرز، غارنوردی در غار یخ مراد و تماشای قندیل های یخی و شگفت انگیز غار، تجربه سکوت در تاریکی مطلق غار و ...

 

چرا  تماشای این غار دیدنی و زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • غار یخ مراد یکی از نمونه های کم نظیر در میان غارهای ایران به شمار می رود.
  • این غار استالاگتیت و استالاگمیت هایی را از جنس یخ در خود جای داده است که بسیار زیبا به نظر می رسند.
  • برخی بر این باورند که سابقه پیدایش غار به دوره دوم زمین شناسی (مزوزوییک) یا میان زیست باز می‌گردد.
  • جلوه های حیرت انگیز این غار بهترین بهانه برای ثبت تصاویر تماشایی هستند که یادگاری هایی ماندنی از سفر به شمار می روند و خاطرات خوش شما را زنده نگه می دارند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت شش صبح بیست و ششم بهمن ماه بازگشت ساعت 20 شب
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه بسته به تعداد نفرات ( میدل یا اتوبوس)
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده (وعده ناهار به عهده مسافر می باشد )
برنامه سفر گذر از سد کرج و صرف صبحانه، کوهنوردی سبک در مسیر برفی غار، غارنوردی و تماشای قندیل های یخی غار یخ مراد و لذت برف بازی هیجان انگیز
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، یک وعده نهار سبک، کفش مناسب کوهپیمایی و عاج دار، لباس گرم، جوراب اضافه، کلاه و دستکش گرم و عینک آفتابی، چراغ قوه و یا هد لامپ، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی، زیرانداز انفرادی و همه وسایل داخل کوله پشتی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

مسیر با ماشین: حدود 2 ساعت
فصل اجرا: زمستان
باتوجه به فصل بازدید از غار مسیر رسیدن تا غار معمولا پوشیده از برف است و در حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه پیاده روی کوهنوردی تا دهانه غار خواهدبود. مجموع پیاده روی های رفت و برگشت درون غار 1 ساعت و نیم می باشد.
 مسیر پیاده روی درون غار دارای پستی و بلندی و به صورت صخره ای می باشد. غار یخ مراد جزء معدود غارهای طبقاتی ایران است و دارای 7 حلقه چاه می باشد. بنابراین برای بازدید از این غار اکیدا توصیه می شود با افراد و گروه هایی که مسیر این غار را می شناسند، همراه شوید و به صورت انفرادی وارد این غار نشوید.
از ویژگی های منحصر به فرد این غار تشکیل قندیل های یخی است که از کف و دیوارها قندیل های یخی در ارتفاع های مختلف به وجود می آید.
بهترین فصل بازدید از غار، اواخر پاییز تا ابتدای فروردین است که شانس دیدن قندیل ها را خواهید داشت .  
در غار یخ مراد از دو تالار غار بازدید می شود. غار کاملا بکر و بدون نورپردازی است. داشتن کلاه ایمنی و هد لامپ (چراغ قوه ای که روی پیشانی قرار می گیرد) و کفش کوهنوردی الزامی است.
برنامه توصیه نمی شود.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید