clear

تورهای طبیعتگردی زمستان 98

تور غار یخ مراد

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 95,000 تومان
تاریخ حرکت: 18 بهمن 1398
بازدید: 4203

جاذبه های مورد بازدید:

گذر از سد کرج، مناظر زیبای جاده چالوس، کوهنوردی سبک در دل کوهستان البرز، غارنوردی در غار یخ مراد و تماشای قندیل های یخی و شگفت انگیز غار، تجربه سکوت در تاریکی مطلق غار و ...

 

چرا  تماشای این غار دیدنی و زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • غار یخ مراد یکی از نمونه های کم نظیر در میان غارهای ایران به شمار می رود.
  • این غار استالاگتیت و استالاگمیت هایی را از جنس یخ در خود جای داده است که بسیار زیبا به نظر می رسند.
  • برخی بر این باورند که سابقه پیدایش غار به دوره دوم زمین شناسی (مزوزوییک) یا میان زیست باز می‌گردد.
  • جلوه های حیرت انگیز این غار بهترین بهانه برای ثبت تصاویر تماشایی هستند که یادگاری هایی ماندنی از سفر به شمار می روند و خاطرات خوش شما را زنده نگه می دارند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هفت صبح هجدهم بهمن ماه بازگشت ساعت بیست
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه میدل باس
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده (وعده ناهار به عهده مسافر می باشد )
برنامه سفر گذر از سد کرج و صرف صبحانه، کوهنوردی سبک در مسیر برفی غار، غارنوردی و تماشای قندیل های یخی غار یخ مراد و لذت برف بازی هیجان انگیز.
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، یک وعده نهار سبک، کفش مناسب کوهپیمایی و عاج دار، لباس گرم، جوراب اضافه، کلاه و دستکش گرم و عینک آفتابی، چراغ قوه و یا هد لامپ، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی، زیرانداز انفرادی و همه وسایل داخل کوله پشتی
سایر توضیحات

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: حدود 2 ساعت می باشد.
2- فصل اجرا: زمستان.
3- باتوجه به فصل بازدید از غار مسیر رسیدن تا غار معمولا پوشیده از برف است و در حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه پیاده روی کوهنوردی تا دهانه غار خواهدبود. مجموع پیاده روی های رفت و برگشت درون غار 1 ساعت و نیم می باشد.
 4- مسیر پیاده روی درون غار دارای پستی و بلندی و به صورت صخره ای می باشد. غار یخ مراد جزء معدود غارهای طبقاتی ایران است و دارای 7 حلقه چاه می باشد. بنابراین برای بازدید از این غار اکیدا توصیه می شود با افراد و گروه هایی که مسیر این غار را می شناسند، همراه شوید و به صورت انفرادی وارد این غار نشوید.
5- از ویژگی های منحصر به فرد این غار تشکیل قندیل های یخی است که از کف و دیوارها قندیل های یخی در ارتفاع های مختلف به وجود می آید.
6- بهترین فصل بازدید از غار، اواخر پاییز تا ابتدای فروردین است که شانس دیدن قندیل ها را خواهید داشت .  
7- در غار یخ مراد از دو تالار غار بازدید می شود. غار کاملا بکر و بدون نورپردازی است. داشتن کلاه ایمنی و هد لامپ (چراغ قوه ای که روی پیشانی قرار می گیرد) و کفش کوهنوردی الزامی است. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید