clear

تورهای طبیعتگردی- تابستان 98

تنگه آب نوس

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 120,000 تومان
تاریخ حرکت: 24 مرداد 1398
بازدید: 2109

جاذبه های مورد بازدید:

دره نوردی و رودخانه پیمایی، صخره نوردی و آب بازی و آب تنی در حوضچه ها و تماشای آبریزها و آبشارهای کوچک و بزرگ تنگه زیبای آب نوس و ...

 

چرا دوست دارم به این مکان پرهیجان و دیدنی سفر کنم؟

  • دره نوردی و رودخانه پیمایی، صخره نوردی و آب بازی و آب تنی در حوضچه ها و تماشای آبریزها و آبشارهای کوچک و بزرگ تنگه زیبای آب نوس

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح روز پنج شنبه بیست و چهارم مرداد ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده، وعده نهار به عهده گردشگر میباشد
برنامه سفر صرف صبحانه در مسیر، شروع پیاده روی از ابتدای تنگه و دره نوردی ، صخره نوردی و رودخانه پیمایی حدودا 6 ساعته همراه با آب بازی و آب تنی در حوضچه های بین مسیر و...
وسایل مورد نیاز یک وعده ناهارسبک، کارت شناسایی، یک دست کفش و لباس اضافه، صندل طبیعتگردی ، کلاه و عینک آفتابی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، دستکش ورزشی، زیر انداز انفرادی، تنقلات به صورت کاور شده و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-مسیر با ماشین حدود 5 الی 6 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2-این تور با  رودخانه پیمایی ، صخره نوردی و دره نوردی همراه بوده و نیازمند آمادگی بدنی می باشد.
3-با توجه به پیاده روی حدودا 6 ساعته ( رودخانه پیمایی، صخره نوردی و دره نوردی) این مسیر لباس و کفش مناسب (صندل طبیعتگردی  ) همراه داشته باشید.
4-این برنامه تلفیقی از دره نوردی، رودخانه پیمایی و بالا رفتن از مسیرهای سنگی و صخره ای است. افراد شرکت کننده در این تور می بایست کاملا از قدرت جسمانی رو به بالا برخوردار بوده و تجهیزات مناسب که مهمترین آن کفش مناسب است برخوردار باشند.
5-همراه داشتن کفش و لباس اضافه الزامی است.
6-با توجه به اینکه قسمت هایی از مسیر دارای ارتفاع می باشد، افرادی که در این تور شرکت میکنند نباید ترس از ارتفاع داشته باشند.
7-باتوجه به اینکه تا اتمام پیمایش رودخانه ( به صورت رفت و برگشت - حدود 6  ساعت ) امکان صرف ناهار نیست همراه داشتن آب و تنقلاتی مانند خرما، شکلات ،شیرینی و ... به صورت کاملا کاور شده (برای جلوگیری از خیس شدن) و مهار شده روی کمر ( به هیچ عنوان در دست حمل نشود) برای استفاده داخل تنگه  الزامی است.
8-باتوجه به صعب العبور بودن مسیر و جدی بودن برنامه ، این برنامه مناسب افرادی با وزن بالای 90 کیلوگرم نمی باشد.
9-با توجه به استفاده مداوم از طناب به همراه داشتن دستکش ورزشی در این برنامه به تمام همسفران توصیه می گردد.
10-از پوشیدن کفش کوهنوردی خودداری فرمایید.
11-از بردن وسایلی مانند گوشی و دوربین به داخل تنگه خودداری بفرمایید.
12- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید