clear

تورهای طبیعتگردی زمستان 97

تور مرداب هَسَل

نوع تور: تورهای طبیعتگردی
قیمت: 90,000 تومان
تاریخ حرکت: 07 دی 1397
بازدید: 2638

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی در جاده جنگلی و دیدن مناظر زیبای درختان پهن برگ و تماشای مردابی کوچک اما شگرف در دل جنگلی بکر و ...

 

چرا تماشای این مرداب دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • معنی هسل یعنی آب راکد. رکود آب در این محل منظره ای زیبا و در عین حال خارق العاده را ایجاد کرده است،گویی این محل جادو شده است؛ جادویی از رنگها و سکون..
  • صدای جانوران اطراف یکصدا و هماهنگ به گوش می رسد صدایی که لحظه ای خاموش نمی شود و فضای جنگل و مرداب را دلنشین تر و شیرین تر کرده است.
  • بر روی مرداب جلبک هایی هست که در بهار و تابستان به رنگ سبز دیده می شوند و مرداب را به شکل زمردی درخشان و گرانبها در می آورند، به محض تمام شدن تابستان کم کم به رنگ قرمز و نارنجی تغییر رنگ می دهد و ظاهر مرداب را گرم و آتشین می کنند، رنگی که در هماهنگی کامل با درختان اطراف است و مناظری سحرانگیز و جادویی را رقم می زند.
  • این تالاب ماهی ندارد اما زیستگاه ایده آلی برای دوزیستان است و درتمام طول سال دارای آب است. در گذشته های نه چندان دور زیستگاه لاک پشت ها، وزغ ها و زالوها بوده است که امروزه به خاطر عدم توجه به محیط زیست و بی توجهی بازدیدکنندگان،کمتر به چشم می خورند. این موارد در کاهش حجم آب هسل نیز بی تاثیر نبوده است.
  • این فقط خود مرداب نیست که زیبا و دل فریب است مسیر رسیدن به آن هم داستان دیگری دارد و پر است از جاذبه های رویایی، خیال انگیز و جادویی. همین که پا به محوطه اطراف مرداب می گذارید صدای جانوران اطراف یکصدا و هماهنگ به گوش می رسد صدایی که لحظه ای خاموش نمی شود و فضای جنگل و مرداب را دلنشین تر و شیرین تر کرده است.
  • وقتی طبیعت دست به هنرنمایی می‌زند، نتیجه‌اش می‌شود مردابی به نام هَسَل. هر فصلی که به این مرداب سر بزنید، رنگی متفاوت از آن را می‌بینید. برای دیدنش باید راهی چالوس و جنگل‌های انبوه آنجا شوید.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت جمعه هفتم دی ماه نود و هفت ساعت پنج صبح و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صرف صبحانه در مسیر، پیاده روی در جاده جنگلی و دیدن مناظر زیبای درختان پهن برگ، تماشای مردابی کوچک اما شگرف در دل جنگلی بکر ، صرف نهار و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
لباس مناسب فصل و یک دست لباس گرم ( در صورت بارش باران پانچو یا بارانی الزامی است)، ناهار سبک، کفش مناسب طبیعت گردی، آب و لیوان شخصی، زیرانداز انفرادی و همه وسایل داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 5 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2-پیاده روی رفت و برگشت در مجموع 2 ساعت خواهد بود و افراد بدون مشکل کمر درد یا پادرد می توانند در این برنامه شرکت کنند.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- بهترین فصل برای تماشای این مرداب بهار، تابستان و پاییز می باشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید