clear

تورهای طبیعتگردی تابستان 97

تور تنگه میشینه مرگ

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 90,000 تومان
تاریخ حرکت: 12 مرداد 1397
بازدید: 877

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای طبیعت بکر کوهستان میشینه مرگ و البرزکوه، تجربه هیجان انگیز دره نوردی و پیمایش مسیر رودخانه ای، بازدید از دریاچه لزور و آب بازی و...

 

چرا سفر به این جنگل زیبا و تماشای آبشار را پیشنهاد می کنیم؟

  • اگر دوست دارید یک سفر یک روزه ی خطرناک به یکی از مناطق اطراف داشته باشید، باید مسیر تنگه میشینه مرگ را به عنوان یکی از خطرناک ترین مسیرهای اطراف تهران انتخاب کنید. تجربه ای که به خصوص برای افراد تازه کار بسیار متفاوت خواهد بود.
  • بعد از پیاده روی و گذشتن از روستای لزور به تنگه ای کوهستانی می رسید. باید از گذرگاه هایی که گاهی پوشیده از سنگ های بزرگ است رد شوید. این مسیر آنقدر زیبا و پر از گل های نعناع و پونه است که اصلا خسته کننده نخواهد بود.
  • گذر کردن از سنگ‌ها نیاز به کمی دقت دارد و در ادامه هر چه تنگه، تنگ‌تر می‌شود تعداد دفعاتی عبور شما از عرض رودخانه هم بیشتر می‌شود. آبشارهای متعدد کوتاهی در این مسیر قرار دارد اما برای عبور از یکی دو تای آنها احتیاج به کمی دست به سنگ شدن دارید. در برخی قسمت‌ها باید تا بالای زانو داخل آب شوید. انتهای تنگه یک آبشار بسیار زیبا است که باید از آن بالا بروید
  • زمان مناسب برای برای دیدن میشینه مرگ بهار (از انتهای اردیبهشت) و تابستان است..

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه دوازده مرداد و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صرف صبحانه در مسیر، شروع پیاده روی از ابتدای تنگه میشینه مرگ و پیاده روی 4 ساعته، صرف ناهار درحین پیاده روی درطبیعت بکر منطقه و بازدید از دریاچه و برگشت با نیسان. این تور با کوه نوردی و دره نوردی همراه بوده و نیازمند آمادگی بدنی می باشد.
وسایل مورد نیاز
یک وعده ناهارسبک، کارت شناسایی، یک دست کفش و لباس اضافه، کفش مناسب کوهپیمایی، کلاه و عینک آفتابی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 3 الی 3/5 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2- تجربه  نیسان سواری لذت بخش و هیجانی در میان مسیرهای کوهستانی
3- با توجه به پیاده روی حدودا 4 ساعته ( کوهنوردی و دره نوردی) لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4-  این برنامه تلفیقی از دره نوردی، رودخانه پیمایی و بالا رفتن از مسیرهای سنگی و صخره ای است. افراد شرکت کننده در این تور می بایست از قدرت جسمانی رو به بالا برخوردار بوده و تجهیزات مناسب که مهمترین آن کفش کوهنوردی است برخوردار باشند.
5- با توجه به اینکه از پایین دره وارد مسیر پیاده روی شده و تا دریاچه لزور دره نوردی انجام می شود و بعد از رسیدن به دریاچه و استراحت با ماشین های محلی (نیسان) به سمت اتوبوس باز می گردیم. تمام افراد گروه باید توانایی همراهی و پیمایش مسیر را داشته باشند و فردی نمی تواند بین راه بماند یا راه را باز گردد.
6- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید