clear

تورهای ویژه تابستان 98

تور جنگل تنگه دار

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 مرداد 1398
بازدید: 9935

جاذبه های مورد بازدید:

جنگل پیمایی سبک در جنگل های زیبای هیرکانی، برنامه ویژه رودخانه پیمایی و تنگه نوردی متفاوت و ماجراجویانه در تنگه دار، آب بازی هیجانی و پرش از ارتفاع به داخل حوضچه های آب و ...

 

چرا سفر به این جنگل و تنگه مرموز را پیشنهاد می کنیم؟

  • از همان ابتدا می توانید پا در آب خنک رودخانه تنگه دار بگذارید و  مناظر زیبای صخره های پوشیده از خزه و پرسیاوشان را ببینید.
  • عمق آب در هر قدمتان متغیر است. هنگامی که آب تا زانوی شما است بازهم مراقب باشید، ممکن است در قدم بعدی تا گردنتان در آب فرو بروید. در ادامه راه به حوضچه هایی می رسید که می توانید از روی صخره ها در آن شیرجه بزنید و گرمای شهر را با خنکی آب عوض کنید.
  • این مسیر یکی از بهترین و مهیج ترین مسیرهای آب و آب بازی می باشد که برای اولین بار توسط البرزمن شناسایی و اجرا شد و به نام تنگه دار نام گذاری شد و به همین اسم معروف و شناخته شد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح پنج شنبه دهم مرداد ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح زود از کرج به سمت چالوس حرکت می کنیم، صبحانه را در رستوران نوشجان کرده و قبل از ظهر به ابتدای مسیر پیاده روی می رسیم. حدود 2 ساعت رودخانه نوردی و آب بازی تا رسیدن به انتهای مسیر سپس بازگشت از همان مسیر و اتراق کردن و صرف ناهار خواهیم داشت، سپس به سمت کرج و تهران رهسپار میشویم.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده ناهار ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی یا صندل طبیعتگردی،لباس و کفش اضافه، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی، کیسه پلاستیکی، زیر انداز انفرادی و همه وسایل داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: حدود 5 ساعت ( با احتساب توقف ها)
2- فصل اجرا: تابستان
3-  در بخشی از مسیر رودخانه که حدود 2 الی 3 متر رودخانه را شامل می شود، ارتفاع آب به خاطر حوضچه ای که در آن وجود دارد به حدود 2 تا 3 متر می رسد که در این بخش با طناب کشی که تیم البرز من انجام می دهد،حتی دوستانی که شنا بلد نیستند نیز می توانند از این مسیر عبور می کنند.
4-افرادی که در این برنامه شرکت می کنند باید توانایی جسمانی رو به بالا داشته، نسبت به آب ترسی نداشته باشند و اهل آب و آب بازی و ماجراجویی باشند.
5- تمام وسایل همراه افراد باید در حداقل ممکن داخل کوله پشتی باشند و حتما باید با کیسه پلاستیکی در نقاطی که آب زیاد است، کاور شود تا وسایل داخل آن خیس نشود.
6- با توجه به پیاده روی 4 ساعته ( مجموع رفت و برگشت) لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
7-به همراه داشتن یک وعده ناهار سبک برای صرف ناهار داخل طبیعت به همسفران توصیه می گردد.
8-به همراه داشتن کفش و لباس اضافه در این تور الزامی است.
9- این برنامه در مجموع رفت و برگشت حدود 40 دقیقه نیسان سواری دارد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید