clear

تورهای طبیعت گردی بهار 98

تور جنگل راش

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 27 ارديبهشت 1398
بازدید: 1465

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی در جنگل های زیبا و تاریخی هیرکانی راش، لذت از مناظر بی نظیر بهاری درختان و ...

 

چرا سفر به مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • جنگل راش، بخشی از جنگل باستانی هیرکانی می باشند که عمر آن به دوره ژوراسیک و تا ۴۰ میلیون سال قبل برمی‌گردد. نام باستانی این منطقه هیرکانیا (به معنای سرزمین گرگ‌ها) بوده و از این رو این جنگل‌ها را جنگل هیرکانی می‌نامند.
  • از روستا تا ابتدای مسیر پیاده‌روی در جنگل راش، جاده خاکی است که می‌توان برای پیمودن آن از ماشین‌های محلی استفاده کرد. در مسیر پیاده‌روی، درختان بلند قامت راش را می‌بینید که با آرایشی خاص در کنار یکدیگر صف کشیده‌اند، زمین پر است از برگ‌های سرخ و زرد و پاییز منظره‌ای هزار و یک رنگ پیش چشمانتان تصویر می‌کند که از فرط زیبایی قابل توصیف نیست.
  • جنگل راش پوشیده از درخت‌های انبوه و مقاوم می باشد که چوب بسیار باارزشی دارد، در جنگل طبیعی معمولا درختان کوچک و بزرگ و تنومند به‌طور نامنظم و همچنین علف‌های خودرو فراوان‌اند. جنگل مجموعه‌ای است از درختان، درختچه‌ها، پوشش گیاهی، جانوران و میکروارگانیسم‌ها (قارچ‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها).
  • از اواخر فروردین تا اوایل دی ماه بهترین فصل برای سفر به این جنگل سر به فلک کشیده است. برگ‌ریزان درختان راش به‌ویژه در پاییز زیبایی خاصی به این جنگل می‌بخشد.
  • به هر طرف که نگاه کنید سوژه ای برای ثبت با دوربین عکاسی پیدا می کنید .
  • بلند قامتانی که انگار ستون آسمان اند و در زیر پایشان فرشی به رنگ سرخ و زرد گسترده شده که تار و پودش از جنس برگ است...
  • وقت آن است که از شهر و روزمرگی ها و خستگی ها دور شویم و لحظاتی را در دامان طبیعت به سر ببریم. می خواهیم از این انبوه سبز، آرامش هدیه بگیریم. 

    شما هم معطل نکنید و با ما به جنگل راش بیایید و افسون زیبایی های آن شوید...

 

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

 

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت صبح روز جمعه بیست و هفتم اردیبهشت ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح حرکت از کرج ، صرف صبحانه در مسیر، رسیدن به ابتدای مسیر جنگلی، پیاده روی درجنگل های زیبای هیرکانی راش، لذت از مناظر بی نظیر  پاییزی درختان، صرف نهار در طبیعت و در نهایت بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده نهار سبک، کارت شناسایی، لباس گرم، پانچو یا بارانی، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین:  حدود 3/5 الی 4 ساعت
2- فصل اجرا: بهار، تابستان و پاییز
3- در حدود 1/5 ساعت در مسیر جنگلی که دارای پستی و بلندی است. کسانی که مشکل پا درد و یا کمر درد دارند، این مسیر به آن ها پیشنهاد نمی شود، اما فرد با توانایی عادی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
4- به همراه داشتن لباس گرم و پانچو یا بارانی الزامی است
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید