clear
$
موجودی حساب

افزایش موجودی

تورهای طبیعتگردی تابستان 97

تور غار علیصدر همدان

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 135,000 تومان 125,000 تومان
تاریخ حرکت: 18 مرداد 1397
بازدید: 681

جاذبه های مورد بازدید:

 بازدید از غار آبی و زیبای علیصدر و قایق سواری در دالان های پیچ در پیچ آن، تماشای چکیده های زیبای غار و  ...

 

چرا سفر به این جنگل زیبا و تماشای آبشار را پیشنهاد می کنیم؟

  • غارها جزو آن دسته از جاذبه‌های طبیعی پرطرفدار و صد البته پر رمز راز هستند که دوستداران طبیعی خاص خود را می‌طلبد. غار علیصدر یکی از شگفت انگیزترین غارهای آبی جهان است که زیبایی و شگفتی آن هر بازدیدکننده‌ای را حیرت زده خواهد کرد.
  • علیصدر یکی از معدود غارهای آبی جهان و تنها غار تالابی ایران می باشد. جلوه های دیدنی و شگفت انگیز فضای داخل غار، آن را به یکی از جاذبه های جهانگردی تبدیل کرده است.
  • بعد از گذر از ورودی غار در فضایی خنک و مرطوب کمی به سمت پایین رفته و باید منتظر شویم تا سوار قایق های گشت در غار شویم.
  • در زیر پایتان آبی زلال و شفاف (حتی در عمیق ترین قسمت ها نیز کف آن را می شود دید) ، در کناره  ها منظره های شگفت انگیز و در سقف بافت های متفاوت سنگی و... احساسات هر بیننده ای را برمی انگیزد. گاهی در طول مسیر حس خوشایندی را، قطره آبی که  از بالا برروی صورتت می افتد، تقدیمت می کند و لبخندی دلنشین را بر لبانتان جاری می سازد.
  • هوای داخل غار کمی شرجی است اما آنقدر متحیر نقش های متفاوت و غریب خواهیم شد که شاید متوجه شرجی بودن هوا و رطوبت نشوید.
  • آب دریاچه در طول سال در حدود۱۲درجه و  بدون رنگ، بو و مزه است اما به خاطر وجود املاح آهکی فراوان قابل آشامیدن نیست و در آن هیچ جانوری زندگی نمی کند.
  • در اینجا یکی از شاهکارهای خلقت را به نمایش گذاشته شده که گذر از دالان هایی پیچ در پیچ  با سقف بلورین، دهلیزها، پیچ و خم های مسیر، قایق رانی در آبی زلال و پیاده روی در خشکی و دیدن قندیل های بزرگ جزایر سوم و چهارم و سنگ‌ها و قندیل‌هایی که براثر گذشت هزاران سال به شکل مجسمه‌هایی مثل پنجه عقاب و شیر دوسر و شکل های عجیب و غریب درآمده و... را با هیچ جمله یا کلامی نمی توان وصف کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح پنجشنبه هجده مرداد و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، یک وعده ناهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
ساعت 5 صبح حرکت و صرف صبحانه در مسیر، بازدید از غار آبی علیصدر همدان و قایق سواری در دالان های پیچ در پیچ آن، صرف ناهار و بازگشت به سمت کرج.
وسایل مورد نیاز

کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی

سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 الی 5 ساعت می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- جهت بازدید از غار از قایق استفاده می شود که در حدود 40 دقیقه قایق سواری زمان می برد، برای ورود به غار و بخش قایق ها هم مسیر تسهیل شده، صاف و بعضا پلکانی است که در مجموع پیاده روی غار به صورت رفت و برگشت در حدود 40 دقیقه می باشد.
4- این تور جزو تورهای سبک محسوب می شود و افراد با هرنوع توانایی جسمانی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل و کفش مناسب پیاده روی در غار به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید