clear

تورهای ایرانگردی نوروز 97

کرمان ، میمند ، شهداد و کلوت

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 760,000 تومان
تاریخ حرکت: 03 فروردين 1397
بازدید: 710

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از پدیده های شگفت انگیز کلوت های ثبت جهانی شهداد، باغ شاهزاده ماهان، مجموعه گنجعلی خان ( حمام، کاروانسرا و بازار)، باغ موزه هرندی، آرامگاه شاه نعمت الله ولی، روستای تاریخی و ثبت جهانی میمند، نارین قلعه میبد و ...

 

چرا به کرمان، دیار کریمان سفر می کنم؟

  • قراراست از باغ شاهزاده ماهان و آرامگاه باصفای شاه نعمت اله ولی دیدن کنم.
  • به بازار خان بروم و حمام گنجعلی خان کرمان را ببینم.
  • در این سفر قراراست کلوت های شهداد کرمان را لمس کنیم و دل به دل کویر لوت بسپارم.
  • تجربه سفری خاطره انگیز؛ چون شبی را در کیچه های دستکند میمند استراحت کنم.
  • من این سفر از دست نمی دهم چون در این سفر 3 اثر ثبت جهانی را از نزدیک می بینم.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روز
تاریخ و ساعت حرکت سوم فروردین نود و هفت ساعت 4صبح - بازگش شش فروردین نود و هفت ساعت 23
تاریخ برگشت 1397-01-06
مبدا حرکت کرج میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت هتل سه ستاره و یک شب اقامت در خانه های دستکند روستای میمند
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه و چهار وعده ناهار ( وعده های شام به عهده مسافر می باشد )
شهرهای مورد بازدید کرمان ، شهداد ، میبد ، ماهان ، اردکان و روستای تاریخی میمند
برنامه سفر

روز اول:

حرکت 4 صبح از میدان سپاه کرج و 4:30 از پل آپادانا تهران شروع می شود و از مسیر قم به کاشان و یزد به مسیر ادامه می دهیم. در راه برای صبحانه و بعد از آن در شهر اردکان برای صرف ناهار توقف داریم و شب هنگام به کرمان می رسیم و تحویل اتاق ها و استراحت در هتل هزار کرمان خواهد بود.

روز دوم:

 بعد از صرف صبحانه به سمت شهر ماهان می رویم و بازدید از باغ شاهزاده ماهان و آرامگاه شاه نعمت الله ولی، بعد از صرف ناهار حرکت به سمت شهداد و بازدید از کلوت ها و کویر شهداد و سپس حرکت به سمت کرمان، بازدید از گنبد جبلیه، استراحت در هتل

روز سوم:


بعد از صرف صبحانه بازدید از مجموعه گنجعلی خان ( بازار و حمام)، باغ موزه هرندی و موزه ساز و صرف نهار، حرکت به سمت روستای تاریخی میمند و شب اقامت در خانه های محلی  و دستکند میمند.

روز چهارم:


حرکت از کرمان به سمت یزد، توقف در میبد برای صرف ناهار و سپس حرکت به سمت تهران و کرج.
وسایل مورد نیاز
تهیه سه وعده شام ، کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین، کلاه وعینک آفتابی، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید. پیاده روی و گشت ها به صورت شهرگردی و سبک می باشد .
2- در نظر داشتن وعده های غذایی که بر عهده به گردشگر است.
3- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
4- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید