clear

تورهای طبیعت گردی- پاییز 98

تور کویر مصر vip

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 455,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 مهر 1398
بازدید: 6352

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی روی شن های داغ کویر، تماشای تپه های زرد رنگ و بی انتها، دریاچه نمک خور، شب نشینی و  تماشای جشن ستارگان آسمان کویر، بازدید از روستای گرمه و چشمه ای دیدنی و ...

 

چرا این سفر را به شما پیشنهاد می کنیم ؟

  • مصر نام روستایی کویری در استان اصفهان و در ۴۵ کیلومتری شهر جندق است. این روستا در مجموع حدود ۱۲۰ نفر جمعیت دارد و به دلیل منحصر بفرد بودن و داشتن چشم اندازهای نفسگیرش، یکی از جذابترین جادبه های گردشگری ایران محسوب می شود.
  • تپه های ماسه ای زرد رنگ و رمل ها، دیدنی ترین بخش کویر مصر است. ایستادن در یک نقطه از آن همانا و تماشای رمل های زردرنگ آن هم تا جایی که چشم کار می کند، همانا.
  • اما فقط دیدن کافی نیست، ماسه های این منطقه به اندازه ای نرم و صاف هستند که باید کفش هایتان را دربیاورید و با پای برهنه راه بروید. لمس شن های روان و گرم در لا به لای انگشتان، یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه هایی خواهد بود که تا حالا داشته اید.
  • شب های کویر مصر به طور کلی داستان دیگری دارد. در شب های این کویر به جشن ستاره ها دعوت می شوید، کافیست یکبار به آسمان نگاه کنید تا دیگر هیچ وقت دلتان نخواهد از آن چشم بردارید. این ستاره ها گاهی تا اندازه ای نزدیک به نظر می رسند، که احساس می کنید اگر دستتان را دراز کنید، می توانید چند تا از آنها را بچینید و در آغوش بگیرید.
  • لذت بودن در روزهای گرم کویر و شب های سرد و پر ستاره ی آن در کنار آتش با یک فنجان چای گرم، لذتی وصف نشدنی است. در سفر به کویر دوربین تان را فراموش نکنید، تصاویر بسیار زیبا و نفسگیری را می توانید تهیه کنید.
  • دریاچه نمک خور، بزرگترین دریاچه نمک فصلی ایران است که با زمینی پوشیده از اشکال پنج ضلعی نمکی (پلی گون) منظره ای شگفت انگیز را به گردشگران تقدیم می کند.
  • جندق شهری در حاشیه جنوبی دشت کویر و از توابع بخش خور و بیابانک و شهرستان نایین است. براساس آثار باقیمانده از ادوار گذشته عمر آن به ۲ هزار سال می رسد. جندق در حاشیه مسیر جاده معروف و تاریخی ابریشم قرار داشته و به عنوان بندرگاه کویر محل استراحت کاروان های عبوری بوده است. قلعه قدیمی جندق، قلعه ای نسبتا بزرگ است که قدمت آن به دوران ایلخانی و ساسانی نسبت داده می شود.
  • خانه های روستایی این منطقه  با دیوارهای کاه گلی، سقف های گنبدی و درهای چوبی یکی از جاذبه های این تور می باشد.
  • هر چقدر که کویر دوست نباشید، نمی توانید کویر مصر را ببینید و عاشق آن نشوید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت حدود ساعت بیست شب، چهارشنبه سوم مهر ماه و بازگشت ساعت بیست و سه ، جمعه پنجم مهر
تاریخ برگشت 1398-07-12
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 32 نفره vip
وعده های غذایی دو وعده صبحانه -دو وعده نهار - یک وعده شام - پذیذایی میان وعده
برنامه سفر

شب حرکت:

حدود ساعت 20 الی 21 شب حرکت از کرج به سمت نایین و خور و بیابانک، استراحت شبانه در ماشین.

روز اول:

رسیدن به دریاچه نمک، صرف صبحانه، عکاسی و بازدید از مناظر زیبای دریاچه نمک، حرکت به سمت اقامتگاه صرف ناهار و استراحت کوتاه. بعد از ظهر حرکت به سمت کویر مصر و بازدید از تپه های شن روان، برپایی آتش و شب مانی در کویر. بازگشت به  اقامتگاه، صرف شام و استراحت.

روز دوم:

  بعد از صرف صبحانه وجمع آوری وسایل حرکت به سمت روستای زیبای گرمه و قددم زدن در کوچه باغ های روستای گرمه و بازدید از چشمه دکتر فیش و صرف نهار  ، و در نهایت برگشت به سمت تهران و کرج .
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب و زیر انداز کیسه خواب (اختیاری)، لباس مناسب فصل و گرم، بادگیر، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی، پاوربانک، کلاه و عینک آفتابی، دوربین، پتوسفری، بالشت گردنی، ملحفه، لوازم بهداشتی فردی و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی مناسب
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8-9 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: پاییز
3- پیاده روی ها در این سفر سبک می باشد و افراد با توانایی عادی به راحتی می توانند در این سفر شرکت کنند.
4- اقامت در خانه محلی با امکانات محدود و به صورت گروهی و زمین خواب می باشد.
5- لازم به ذکر است خانه محلی دارای لوازم خواب می باشد اما همسفران می توانند جهت بهداشت فردی خود کیسه خواب و یا ملحفه همراه داشته باشند.
6- گشت های سافاری، موتور و شتر سواری اختیاری بوده و هزینه به عهده گردشگر می باشد.
7- همراه داشتن پتو سفری و بالشت گردنی جهت خواب راحت داخل ماشین به همسفران توصیه می گردد.
8- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
9- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید