clear

تورهای طبیعت گردی پاییز 97

تور تپه های مریخی

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 25 آبان 1397
بازدید: 432

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی روی گنبدهای نمکی و تپه های مریخی، بازدید از معدن نمک و سازه های نمکی و روستای دیدنی پاده و ...

 

چرا تماشای این تپه های دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • قدم زدن بر تپه های مریخی و  تماشای تونلی عجیب و غریب! آرام آرام شروع به صعود از تپه ها می کنید که منظره ی خیره کننده ای چشمانتان را مجذوب می کند.
  • تپه های مریخی در حدفاصل شهر ایوانکی و گرمسار قرار دارد , طبیعت این منطقه، آرام و بکر و با شکوه است و خیلی راحت می توانید خودتان را در زیبایی ساده اش  گم کنید.
  • روستای پاده، از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار، است و در 16 کیلومتری گرمسار، قرار دارد, ارتفاع این روستا از سطح دریا 840 متر است. روستای پاده، در منطقه کویری استقرار یافته و می توان گفت اقلیمی نیمه بیابانی دارد آب و هوای آن در تابستان گرم و در زمستان سرد است.
  • در این روستا قلعه ای قدیمی نیز وجود دارد, قلعه پاده  در میان روستا قرار دارد و از آثار تاریخی روستا است که قدمتی طولانی دارد. تاریخ بنای قلعه پاده، به پیش از اسلام می رسد.
  • هنگامی که پا به محل این تپه ها می گذارید و آرام آرام شروع به صعود از آنها می کنید و به منظره ی خیره کننده ای که رنگ های سرخ و زرد و افق های باز ِ دور دست خلق کرده اند نگاه می کنید،به این نتیجه می رسید که به دلیل این زیبایی و سرخ رنگی نام این تپه ها را تپه های مریخی گذاشته اند.
  • تپه های مریخی،  یک عارضه زیبا و دیدنی زمین شناختی است که به خاطر جنس خاک ، وجود نمک و فرسایش آبی ایجاد شده و مختص مناطق کویری و نیمه کویری می باشد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت صبح روز جمعه بیست و پنج آبان
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، یک وعده نهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
حرکت صبح از میدان سپاه به سمت استان سمنان، صرف صبحانه در مسیر، حدود 2 ساعت پیاده روی داریم تا به معدن نمک برسیم. از معدن نمک و سازه های نمکی بازدید می کنیم، سپس به رستوران می رویم برای صرف نهار. پس از نهار به سمت روستای پاده حرکت می کنیم و از حمام، یخچال و بقایای قلعه و بافت قدیمی روستا  بازدید کرده و به سمت کرج حرکت می کنیم.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس گرم و مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین : حدود 3 ساعت
2- فصل اجرا: بهار و پاییز
3- پیاده روی در مجموع 2 ساعت در میان تپه و پستی بلندی خواهد بود. افراد با توانایی عادی ( بدون داشتن مشکل کمر درد یا پا درد) به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4-با توجه به پیاده روی حدودا 2 ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- مسیر دارای پستی و بلندی های زیاد می باشد، لذا همسفران مشکل زانو درد یا کمر درد نداشته باشند.
6- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7-اگر هوا بارندگی باشد بدلیل چسبنده شدن گِل زمین، تور قابل اجرا نخواهد بود.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید