clear

تورهای طبیعت گردی- زمستان 97

تور پرنده نگری میانکاله و آشوراده

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 265,000 تومان
تاریخ حرکت: 06 دی 1397
بازدید: 1450

جاذبه های مورد بازدید:

 بازدید از  شبه جزیره آشوراده و اقامت در خانه محلی، تالاب میانکاله و پناهگاه حیات وحش میانکاله، پرنده نگری و تماشای گونه های کنار آبزی مانند فلامینگو، انواع آبچلیک ها، خروس کولی، پلیکان، عقاب دریایی دم سفید، سنقر تالابی، باکلان و ...

 

چرا سفر به این تالاب و تماشای این همه شگفتی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • تالاب میانکاله که از زیباترین تالاب‌های جهان محسوب می شود و در فهرست ذخیره‌گاه های طبیعی زیست‌کره ثبت شده است. این تالاب زیبا سالانه پذیرای گروه های طبیعت گردی و گردشگری بسیاری است و یکی از بهترین مناطق برای برگزاری تورهای پرنده نگری است.
  • هر ساله در پاییز صدها هزار پرنده مهاجر مانند فلامینگو، باکلان ها، قوها، پلیکان‌ها، مرغابی‌ها و عقاب دریایی دم سفید پس از بال زدن‌های طولانی و طاقت فرسا خود را به این تالاب می‌رسانند و تا اوخر زمستان در آنجا می‌مانند.
  • جزیره آشوراده از جزایر زیبای ایران در شمال کشور است. این جزیره تنها و بزرگترین جزیره ایرانی در دریای خزر است که با حفر یک کانال از دیگر جزایر این منطقه جدا شد. جزیره آشوراده یکی از پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری استان گلستان است که ۴۰درصد خاویار ایران در نزدیکی این جزیره به دست می‌آید. 
  • این جزیره در سده‌های قبل با حفر کانل از شبه جزیره میانکاله جدا شد و در کنوانسیون جهانی رامسر در فهرست تالاب‌های مهم دنیا قرار گرفت.
  • پرندگان بومی جزیره آشوراده، عمدتا قرقاول و دراج و پرندگان مهاجر آن شامل انواع کاکایی، گیدانشاه، چوب پا، اردک، فلامینگو و غاز است. 
  • از زیباترین و دیدنی‌ترین مناظر جزیره آشوراده، تماشای صید ماهیان خاویاری، اسکله و تاسیسات بندر ترکمن در سواحل جزیره است که آن را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های توریستی کرده است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور دو روزه
تاریخ و ساعت حرکت 4 صبح روز پنجشنبه ششم دی ماه
تاریخ برگشت 1397-10-07
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت یک شب اقامت در خانه محلی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، دو وعده نهار، پذیرایی میان وعده ( وعده شام بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

روز اول:

صبح زود به سمت بندر ترکمن حرکت می کنیم و بعد از صرف صبحانه و ناهار در مسیر، قبل از غروب آفتاب به بندر ترکمن می رسیم و با قایق به سمت جزیره حرکت می کنیم و به اقامتگاه می رویم. تماشای مناظر زیبای غروب آفتاب در ساحل دریای خزر و شب نشینی دور آتش در کنار ساحل از برنامه های آنروز خواهد بود.

روز دوم:

صبح زود پس از صرف صبحانه به سمت تالاب ها حرکت کرده و به پرنده نگری می پردازیم. برای صرف ناهار به اقامتگاه  بر می گردیم و پس از آن به بندر ترکمن می رویم و بعد از گشت در بازار محلی به سمت تهران و کرج حرکت می کنیم.

وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کیسه خواب ( اختیاری)، لباس گرم و مناسب فصل (پوشش در زمان بازدید پرندگان از لباس های همرنگ طبیعت مثل طوسی، سبزلجنی و یا خاکی باشد و از عطر و ادکلن استفاده نشود)، چکمه ساق دار پلاستیکی، دوربین دو چشمی، بالشت گردنی و پتو سفری، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود  8 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- اقامت در خانه محلی به صورت گروهی می باشد. 
4- سرویس رختخواب برای همه وجود دارد (همراه داشتن کیسه خواب جهت بهداشت فردی به همسفران توصیه می گردد)
5- همراه داشتن لباس گرم (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) در این تور الزامی است.
6- همراه داشتن ملحفه در این تور به همسفران توصیه می شود.
7- همسفران در نظر داشته باشند پوشش در زمان بازدید پرندگان همرنگ طبیعت مثل طوسی، سبزلجنی و یا خاکی باشد و از عطر و ادکلن استفاده نشود.
8- برای حرکت در تالاب و تماشای پرندگان بهتر است همسفران چکمه ساق دار پلاستیکی همراه داشته باشند.
9- همراه داشتن دوربین دو چشمی برای لذت بیشتر از این سفر توصیه می شود.
10- وعده غذایی شام به عهده همسفران می باشد و آنجا قابل تهیه نمی باشد.
11- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید