clear

تورهای ایرانگردی زمستان 98

تور چابهار ، بهشت گمشده جنوب ایران

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 1,480,000 تومان
تاریخ حرکت: 20 بهمن 1398
بازدید: 4340

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای تالاب صورتی لیپار ، کوه های مریخی ، خلیج گواتر، بازدید از ساحل دَرَک؛ پاک ترین ساحل کشور ، بازدید از گِل فشان و...

 

چرا دوست دارم به بهشت گم شده سفر کنم؟

  • چابهار، تنها بندر اقیانوسی ایران، به خاطر موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوا، یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در جنوب ایران است.
  • ساحل دَرَک؛ پاک ترین ساحل کشور و تقابل شگفت انگیز کویر و دریا. تماشای غروب‌های چشم نواز و خیره کننده اش، کوه‌های مینیاتوری یا همان مریخی با اعجاب هندسی‌شان، باغات موز و میوه‌های گرمسیری.
  • کوه های مریخی؛ تداعی مناظری از کوه های کره ماه، ظاهر چاک چاک و عدم پوشش گیاهی در کوه های چابهار، شکوه کوبیسم گونه نقاش طبیعت را در جشنواره ای از زیبایی و حیرت، در برابر دیدگان ما قرار می دهد.
  • تالاب لیپار که صورتی ترین تالاب کشور به شمار می رود، یکی از زیباترین مناظر تالابی کشور را مشاهده می کنیم.
  • در سفر به چابهار، نان سنتی و صنایع دستی این اقلیم را که در جشنواره صنایع دستی تهران شاهد بودید را فراموش نکنید. سوزن دوزی، گلابتون دوزی و خرید نان های تینی و گحری، از جمله ارمغان های سفر به چابهار خواهند بود.
  • خوراکی های محلی چابهاری ها با توجه به اقلیم و شیوه معیشتی شان بر محصولات دریایی خاصه ماهی و همچنین خرما تکیه دارد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور شش روز
تاریخ و ساعت حرکت حرکت پنج صبح بیستم بهمن ماه و بازگشت حدود ساعت بیست و سه روز بیست و پنجم بهمن
تاریخ برگشت 1398-11-25
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت 3 شب اقامت در اقامتگاه بومگردی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 25 نفره cip
وعده های غذایی 6 وعده صبحانه، 2 وعده نهار،3 وعده شام
برنامه سفر

روز اول:

صبحانه : البرزمن- رستوران
ناهار : گردشگر- اتوبوس ( قابل صرف در اتوبوس باشد)
شام: گردشگر - در مسیر
اقامت:  اتوبوس
روز اول حرکت ساعت 5 صبح صرف صبحانه و ادامه مسیر به سمت چابهار.

روز دوم:

صبحانه : البرزمن - پک - اتوبوس
ناهار : البرزمن - خانه محلی
شام:  البرزمن- خانه محلی
اقامت:  خانه محلی ( روستای کهیر)

صرف صبحانه در مسیر و رسیدن به روستای کهیر و اقامتگاه هنگام ظهر ، صرف ناهار ، استراحت و سپس حرکت به سمت ساحل درک و گشت و گذار تا غروب و برگشت به اقامتگاه و صرف شام و استراحت.

روز سوم:

صبحانه : البرزمن - خانه محلی
ناهار : گردشگر- منطقه آزاد
شام:  البرز من- اقامتگاه
اقامت: اقامتگاه بومگردی ( بریس)
 بعد از صرف صبحانه حرکت به سمت بندر تنگ و گشت و گذار در منطقه ، حرکت به سمت منطقه آزاد چابهار و گشت در منطقه تا قبل از غروب آفتاب و حرکت به سمت بریس. شب اقامت در بریس..

روز چهارم:

صبحانه : البرزمن- اقامتگاه
ناهار : البرز من-  اقامتگاه
شام: البرزمن- اقامتگاه
اقامت: اقامتگاه بومگردی (بریس)
حرکت به سمت گواتر و سپس بازدید از بندر بریس ، صرف ناهار در اقامتگاه بریس ، استراحت و سپس رفتن کنار ساحل آبتنی  ، دیدن منظره زیبای غروب خورشید ، و سپس برپایی آتش و شب نشینی کنار آتش.

روز پنجم:

صبحانه : البرزمن- اقامتگاه
ناهار : گردشگر- بازار چابهار
شام: گردشگر- اتوبوس
اقامت: اتوبوس
بازدید از کوههای مینیاتوری و تالاب لیپار  و سپس بازدید از بازارهای  سنتی چابهار تا حدود ساعت 17 و سپس حرکت به سمت کرج و تهران.
 

روزششم:

صبحانه : البرزمن- رستوران
ناهار : گردشگر- اتوبوس ( قابل صرف در اتوبوس باشد)
شام: -
اقامت: -
صرف صبحانه و ناهار در مسیر و رسیدن به تهران و کرج حدود ساعت 23.
وسایل مورد نیاز در نظر داشتن وعده های غذایی که به عهده همسفران می باشد، کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، پتو سفری، بالشت گردنی، ملحفه، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، کلاه و عینک آفتابی، دوربین و شارژر، سایر لوازم فردی و بهداشتی، کوله پشتی یک روزه (برای گشت ها)
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با اتوبوس حدود 30 ساعت می باشد. (با احتساب توقف ها)
2- با توجه به پیاده روی ها و گشت های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- در مسیر رفت و برگشت محل مناسبی برای تهیه ناهار وجود ندارد، بهتر است همسفران یک وعده غذایی سبک و قابل صرف در اتوبوس به همراه داشته باشند.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل به همسفران در این تور توصیه می شود.
5- اقامت در خانه محلی با امکانات محدود و به صورت گروهی می باشد.
6- خانه محلی دارای لوازم خواب می باشد همراه داشتن ملحفه جهت بهداشت فردی به همسفران توصیه می گردد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید