clear

تورهای ایرانگردی بهار 98

اردبیل، سرعین و ارسباران

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 925,000 تومان
تاریخ حرکت: 14 خرداد 1398
بازدید: 2633

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی، گشت در شهر سرعین، مجموعه باستانی شهریری و پل معلق، گشت و گذار در طبیعت ارسباران، قلعه بابک و ...

 

چرا سفر به این مکان زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • طراوت آب و هوا به همراه طبیعتی چشم نواز و مسحور کننده در دامنه های چشم نواز کوه سرافراز سبلان همان کیمیای حیات بخش استان اردبیل است، خصوصیات منحصربه فرد و خارق العاده طبیعت این استان با تمام وجود در پیشانی ایران زمین به نمایش گذارده شده و هر فردی با قرار گرفتن در پهنه طبیعت بی همتای این استان، ناباورانه دو حس متضاد هیجان و آرامش را در کنار هم تجربه می‌کند
  • از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی، بقعه ایی در میدان عالی قاپو اردبیل که بهترین مکان برای کسانی است که عاشق مکان های تاریخی و مذهبی هستند، بازدید میکنید. این اثر تنها اثر ثبت شده اردبیلی ها در میراث جهانی یونسکو که البته مقبره بسیاری از کشته شدگن جنگ چالدران نیز در آنجا حضور دارد.
  • پل معلق و زیبای مشگین شهر می تواند تجربه بسیار خوبی را برایتان رقم بزند.
  • از مجموعه باستانی شهریری که شامل بیش از 500 سنگ‌افراشت با ارتفاع‌های بین ۷۰ تا ۳۶۰ سانتی متری بوده و اکثرا منقوش به اشکال انسان می باشند، دیدن می کنید. طرح انسان های حک شده بر روی سنگ های این مجموعه به شکل افرادی دست به سینه با خنجر به کمر بسته و معمولا بدون دهان هستند و تنها یک مجسمه حکاکی شده زن يافت شده که دارای دهان می باشد.
  • از قلعه پر شکوه بابک خرمدین بازدید میکنید و گوش دل به روایات رشادت های او و یارانش می سپارید.
  • شب های سرعین ( شهر چشمه های جوشان بهشتی ) جاذبه ای فراموش نشدنی برایتان خواهد شد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح روز سه شنبه چهاردهم خردادماه و بازگشت ساعت بیست و سه روز جمعه هفدهم خردادماه
تاریخ برگشت 1398-03-17
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه، چهار وعده ناهار، پذیرایی میان وعده ( وعده های شام به عهده مسافر می باشد)
شهرهای مورد بازدید اردبیل، ارسباران، سرعین، مشگین شهر
برنامه سفر

روز اول:

حرکت صبح ساعت 4 به سمت اردبیل- صرف ناهار در حمام شاه عباس اردبیل- بازدید از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی- حرکت به سمت سرعین و گشت در شهر سرعین- حرکت به سمت اردبیل و استراحت در هتل

روز دوم:

صرف صبحانه- حرکت به سمت مشکین شهر-بازدید از مجموعه باستانی شهریری و پل معلق- صرف ناهار - حرکت به سمت کلیبر و اقامت در هتل

روز سوم:

صرف صبحانه- حرکت به سمت قلعه بابک- صرف ناهار در طبیعت- گشت و گذار در طبیعت ارسباران- بازگشت به هتل و استراحت

روز چهارم:

تحویل اتاق ها - صرف صبحانه- حرکت به سمت تبریز- صرف ناهار و بازگشت به کرج
وسایل مورد نیاز درنظر گرفتن وعده های شام ،کارت شناسایی(شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه ، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 10 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- پیاده روی ها به صورت روزانه در حدود 1 تا 1/5 ساعت و به صورت شهرگردی بوده و افراد با توانایی عادی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
3- مجموع پیاده روی ها برای بازدید از قلعه بابک حداکثر  3 ساعت بوده، که بصورت کوهنوردی بوده و اکثر مسیر بصورت پلکانی و تسهیل شده می باشد.
4- همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
5- وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
6- در تورهای چند روزه بنا به صلاحدید لیدر امکان جابجایی گشتهای روزانه وجود دارد.
7- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید