clear

تور گلاب گیری کاشان

گلاب گیری کاشان

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 125,000 تومان
تاریخ حرکت: 03 خرداد 1398
بازدید: 3766

جاذبه های مورد بازدید:

 تماشای مراحل گلاب گیری در یکی از باغ ها و کارگاه های گلابگیری کاشان و ...

 

آیا تا به حال مراحل برداشت گل و گلاب گیری را از نزدیک دیده اید؟

  • عطر دل انگیز و آرامش بخش گل محمدی باعث شد که ایرانیان از دیرباز در پی استخراج عصاره ی این گل باشند تا اینکه در حدود هزار سال پیش به خواسته ی خود رسیدند. هنوز هم در این مرز و بوم گلاب گیری انجام  و از گلاب استفاده های گوناگون می شود.
  • جشن گلاب گیری مراسمی است که هر ساله از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد در اکثر روستاهای توابع کاشان همچون برزوک برگزار می شود.
  • در این مراسم که سالانه بیش از دو میلیون نفر گردشگر به خود جذب می کند، از گل های سرخی که در این مناطق کاشته شده اند، گلاب تهیه می شود.
  • قدم زدن میان پیچ و خم روستا را که تمام کنی، عطر خوش گل‌ها تو را از دور به نظاره باغ‌های گل محمدی دعوت می‌کند.
  • در اینجا می توانی میان بوته های خوش عطر و رنگارنگ گل های محدی قدم بزنی، از لذت چیدن شان بهرمند شوی و درنهایت مراحل گلابگیری را از نزدیک تماشا کنی...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه سوم خرداد الی ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - یک وعده نهار - میان وعده
برنامه سفر
صرف صبحانه در رستوران، حرکت به سمت کاشان، بازدید و آشنایی با مراسم گلابگیری در باغ و کارگاه گلابگیری، صرف نهار و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، کفش مناسب پیاده روی، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 6 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- این برنامه جزو تورهای سبک بوده و درجه سختی ندارد. همسفران با هرنوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- این برنامه در تاریخ جمعه 21 اردیبهشت نیز اجرا خواهد شد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید