clear

تورهای همگانی تابستان 98

روستای کندلوس

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 135,000 تومان
تاریخ حرکت: 16 آبان 1398
بازدید: 5926

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از موزه مردم شناسی کندلوس (نخستین موزه روستایی جهان)، موزه گیاهان دارویی، معماری خاص روستا و تماشای طبیعتی دیدنی، آرامگاه امامزاده فضل و فاضل، خرید سوغات و صنایع دستی و ...

 

چرا دوست دارم به روستای دیدنی سفر کنم؟

  • اینکه بتوانیم در روستایی راه برویم که یکی از اولین سکونتگاه‌های آدم‌ها بوده تجربه خوشایندی‌ست و مثل سفری در زمان می‌ماند و روستای کندلوس یکی از این جاهاست. این روستای ییلاقی بین جنگل و دره قرار گرفته و هم خودش دیدنی‌ست و هم اطرافش.
  • روستای کندلوس با بافت مسکونی متراکم، در شیب ملایم دامنه کوه پناه گرفته است و دیوارهای گلی، ایوان‌های کوچک، پنجره‌های چوبی و معماری ساده آن، زیبایی این روستا را دو چندان کرده است. روستایی‌ توریستی‌ست و حال و هوایی توریستی هم دارد، پیاده‌روها را سنگ فرش کرده‌اند و وجود موزه‌هایی در این روستا و رسم‌هایی که گردشگرها را به آن می‌کشاند، تاییدی‌ست بر این مدعا.
  • از همان اول جاده چالوس تا خود جاده کجور دیدنی‌های زیادی وجود دارد و نزدیکی‌های روستا هم آبشار و چشمه می‌بینید و هوای تازه به سرتان می‌خورد و قدر همه اینها را وقتی در شهر بزرگی مثل تهران زندگی کنید، می‌دانید.
  • یکی از ویژگی‌های این روستا تمیز بودنش است و کمتر زباله‌ای را روی زمین می‌بینید.  این‌جا در دره‌ زانوس قرار گرفته و در حاشیه‌ آن رودخانه کندلوس جاریست. راه رفتن توی کوچه پس کوچه‌ها و تماشای خانه‌های قشنگ با سقف های شیروانی هم تا دلتان بخواهد در این روستا محیاست.
  • یکی از قشنگ‌ترین دیدنی‌های این روستا موزه‌ مردم‌شناسی است که در ساختمانی دو طبقه ساخته شده. این‌جا اولین موزه روستایی‌ست. اشیایی مثل اسناد تاریخی، کتاب‌های خطی، ابزار قدیمی، پوشاک، زیورآلات و نقاشی‌های سبک قهوه‌خانه‌ای در این موزه به نمایش درآمده است.
  • در روستا که بچرخید چیزهایی پیدا می‌کنید که می‌توان آنها را به عنوان سوغات هم خرید. بافتنی‌هایی مثل جاجیم، جوراب، دستکش، بلوز پشمی و نی هفت‌بند. نی هفت‌بند نوعی ساز است که در این روستا ساخته می‌شود. دهل و سرنا که از چوب شمشاد تراشیده می‌شود هم در این روستا می‌سازند.
  • به این روستا که رفتید خوردن غذاهایی مثل کماج، آش کدو، بورانی و آردیم آش را فراموش نکنید.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح روز شانزدهم آبان ماه و بازگشت ساعت بیست وسه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه، ناهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر صبح حرکت از کرج به سمت منطقه کجور، صرف صبحانه در مسیر، گذر از جاده زیبای چالوس و رسیدن به روستای کندلوس، بازدید از طبیعت دلنشین و کم نظیر منطقه و موزه مردم شناسی آن، صرف ناهار و بازگشت به سمت کرج.
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین:  حدود 4/5 الی 5 ساعت است.
2- گشت روستای کندلوس در حد روستاگردی جهت بازدید از بافت روستا است و هر فرد با هر نوع توانایی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
3- لازم به ذکر است که بازدید از موزه روستایی ممکن است برای افرادی که کمر درد یا پا درد دارند قدری دشوار باشد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید