clear

تور تاریخی و فرهنگی- نوروز 98

یزد(دستگاه دوم)

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 675,000 تومان
تاریخ حرکت: 04 فروردين 1398
بازدید: 814

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از برج خاموشان، ارگ سریزد، باغ دولت آباد، موزه آب، تکیه امیر چخماق، گشت در مهریز و بازدید از جاذبه های آن، بازدید از نارین قلعه میبد،مسجد جامع نائین،  قدم زدن در بافت تاریخی یزد و ...

 

چرا این سفر تاریخی و دیدنی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • شهر یزد” اولین شهر زیبای خشتی در جهان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است که به شهر بادگیرها و آتش و آفتاب نیز مشهور است.
  • قلعه تاریخی سریزد یکی از پیچیده‌ترین سازه‌های قبل از اسلام در دوران ساسانی است که در قدیم، تسخیر نشدنی بود. در داخل این ارگ اتاق‌های فراوانی وجود دارد که مردم در قدیم آن‌ها را اجاره می‌کردند و اشیای باارزش‌شان از جمله پول، طلا، جواهرات و غلات را در آن قرار می‌دادند. ارگ سر یزد در واقع اولین صندوق امانات دنیا به‌شمار می‌رود.
  • مسجد جامع یزد یکی از مساجد زیبای ایران است. دلیل تفاوت این مسجد با سایر  مسجدها خوابیدگی گنبد، سردر رفیع و بلند و همچنین کاشی کاری زیبا و منحصر به ‌فرد آن می باشد که هر چشمی را به خود خیره می کنند.
  • باغ دولت آباد؛ این باغ جزء یکی از ۹ باغ ایرانی است که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در این باغ که 260 سال سن دارد با عمارتی زیبا لقب بلندترین بادگیرهای جهان را دارد و از نظر معماری بسیار ارزشمند است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور سه روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح چهارم فروردین ماه نود و هشت و بازگشت ساعت بیست و سه ششم فروردین
تاریخ برگشت 1398-01-06
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در اقامتگاه سنتی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه، سه وعده نهار (وعده های شام به عهده مسافر می باشد )
شهرهای مورد بازدید یزد، سریزد، فهرج، مهریز، نائین
برنامه سفر

روز اول:

حرکت ساعت 4 صبح به سمت یزد، صرف ناهار در مسیر، بازدید از برج خاموشان و خرید سوغاتی از فروشگاه سنتی حاج خلیفه، بازدید از ارگ سریزد و بافت تاریخی آن، ( در صورت امکان بازدید از مسجد جامع فهرج) و سپس حرکت به سمت اقامتگاه.

روز دوم:

حرکت به سمت یزد،پیاده روی درکوچه های خشتی محله فهادان شامل،مسجد جامع،چهار ستون،زندان اسکندر و خانه لاری ها،صرف نهاردررستوران،بعدازظهر بازدید ازموزه آب، تکیه امیر چخماق،آتشکده و سپس بازدیدازباغ دولت آباد و برگشت به اقامتگاه واستراحت.

روز سوم:

بعداز صرف صبحانه بازدید از جاذبه های مهریز،بازدید از مسجد جامع فهرج،بازدید از نارین قلعه میبد،صرف نهار و خرید سوغات از اردکان،بازدید از مسجد جامع نایین و سپس حرکت به سمت کرج و تهران.
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی (شناسنامه مخصوص زوجین)،درنظر گرفتن وعده های شام، لباس گرم ، ملحفه، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، دوربین، پاوربانک و  لوازم بهداشتی فردی و سایر لوازم شخصی داخل کوله پشتی مناسب
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت ( با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار و پاییز
3- پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- همراه داشتن شناسنامه برای زوجین الزامی است.
5- وعده های شام به عهده همسفران می باشد.
6-  با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید