clear

تورهای تاریخی و فرهنگی - بهار 98

قزوین گردی

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 125,000 تومان
تاریخ حرکت: 01 ارديبهشت 1398
بازدید: 3819

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از عمارت چهلستون یا موزه خوش نویسی قزوین، حمام قجر یا موزه مردم شناسی، مسجد جامع قزوین، دروازه عالی قاپو، حسینیه امینی ها، سرای سعد السلطنه، بازار قزوین و خیابان سپه و ...

 

چرا سفر به پایتخت زیبای دوران صفوی را پیشنهاد می کنیم؟

  • راهی شهر قزوین می شویم . پایتخت زیبای صفویه در دوران شاه طهماسب. شهری که فاصله زیادی از پایتخت ایران ندارد و از نظر تعداد جاذبه های تاریخی، جزو ۵ شهر نخست ایران می باشد.
  • کاخ چهلستون قزوین،یادگار مبارک دوران صفوی. کاخی که در قلب تاریخی شهر در باغ سعادت قرار دارد و به عمارت کلاه فرنگی  مشهور است.
  • حسینیه امینی ها؛ از درب که وارد حیاط می شوی، خانه ای متعلق به دوره قاجار باسبک و سیاق قاجاری خواهی دید. اما هم چیز از بدو ورود به تالارهای زیبا و چشم گیر حسینیه امینی ها آغاز می شود. مشاهده آیینه کاری ها، شیشه های رنگی پنجره های ارسی، فرش های دستباف ایرانی و دیگر تزئینات بدیع آن ساعت ها و شاید روزها ذهن بازدید کننده را سرگرم و مسحور می کند.
  • کاروانسرای سعد السلطنه؛ کاروانسرا یا سرای سعدالسلطنه است که قدمت آن به زمان ناصرالدین شاه در دوران قاجار بازمی‌گردد. مجموعه تاریخی سعدالسلطنه یکی از ارزشمندترین آثار دوره قاجاریه و یکی از ۳۸ بنای منتخب میراث فرهنگی کشور است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هفت صبح یکشنبه یکم اردیبهشت ماه و بازگشت ساعت بیست و یک
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده نهار - پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
صرف صبحانه در مسیر، بازدید از عمارت چهل ستون (عمارت کلاه فرنگی )، حمام قجر (موزه مردم شناسی)، سرای سعد السلطنه ، صرف ناهار (قیمه نثار)، بازدیداز آب انبار سردار، و حسینیه امینی ها و...
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی وغیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود یک ساعت و نیم می باشد.
2- پیاده روی تماما در حد شهر گردی جهت بازدید از بناهای تاریخی و موزه هاست.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی  همراه داشته باشید.
4- مجموع پیاده روی ها در حدود یک ساعت بوده، جزو تورهای سبک محسوب می شود و افراد با هر نوع توانایی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید