clear

تورهای تاریخی و فرهنگی - زمستان 98

تور قزوین گردی

نوع تور: تورهای تاریخی و فرهنگی
قیمت: 145,000 تومان
تاریخ حرکت: 06 دی 1398
بازدید: 8176

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از عمارت چهلستون (عمارت کلاه فرنگی ) ، حمام قجر (موزه مردم شناسی) ، دروازه عالی قاپو ، حسینیه امینی ها ، سرای سعد السلطنه، خیابان سپه و ... 

 

چرا سفر به پایتخت زیبای دوران صفوی را پیشنهاد می کنیم؟

  • راهی شهر قزوین می شویم . پایتخت زیبای صفویه در دوران شاه طهماسب. شهری که فاصله زیادی از پایتخت ایران ندارد و از نظر تعداد جاذبه های تاریخی، جزو ۵ شهر نخست ایران می باشد.
  • کاروانسرای سعدالسلطنه بزرگترین کاروانسرای سر پوشیده شهری جهان و بزرگترین کاروانسرای درون شهری ایران و یکی از معدود کاروانسراهای ایران است که چندین حمام، سرا، تیمچه، شترخان، راسته، چهارسوق، مسجد و چایخانه دارد.
  • کاخ چهلستون قزوین،یادگار مبارک دوران صفوی. کاخی که در قلب تاریخی شهر در باغ سعادت قرار دارد و به عمارت کلاه فرنگی  مشهور است.
  • حسینیه امینی ها؛ از درب که وارد حیاط می شوی، خانه ای متعلق به دوره قاجار باسبک و سیاق قاجاری خواهی دید. اما هم چیز از بدو ورود به تالارهای زیبا و چشم گیر حسینیه امینی ها آغاز می شود. مشاهده آیینه کاری ها، شیشه های رنگی پنجره های ارسی، فرش های دستباف ایرانی و دیگر تزئینات بدیع آن ساعت ها و شاید روزها ذهن بازدید کننده را سرگرم و مسحور می کند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت هشت صبح جمعه ششم دی ماه و بازگشت ساعت بیست و یک
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس شهری
وعده های غذایی ناهار (قیمه نثار)، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
بازدید از عمارت چهل ستون (عمارت کلاه فرنگی )، حمام قجر (موزه مردم شناسی)، سرای سعد السلطنه ، صرف ناهار (قیمه نثار)، خیابان سپه، عالی قاپو و حسینیه امینی ها و...
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی وغیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: 1 الی 1 ساعت و نیم
2- مجموع پیاده روی ها حدود یک الی دو ساعت می باشد. این برنامه جزو تورهای سبک محسوب می شود و پیاده روی ها در حد شهرگردی برای بازدید از موزه ها  و بناهای تاریخی می باشد.
3- افراد با هرنوع توانایی جسمانی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل به همسفران توصیه می گردد. 
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید