clear

تورهای ایرانگردی نوروز 97

کمپینگ شیمبار و دره شلا

نوع تور: تورهای طبیعتگردی
قیمت: 485,000 تومان
تاریخ حرکت: 09 فروردين 1397
بازدید: 1398

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای طبیعت زیبای جنگل بلوط زاگرس، هم نشینی با عشایر در سیاه چادرها، بازدید از دریاچه شیمبار ، پل خدا آفرین و آبشار نگین، دره شلا و طبیعت منحصر به فرد آن، قایق سواری، کمپینگ در طبیعت منطقه و تجربه شب مانی در طبیعت بکر و زیبا و...

 

چرا این سفر هیجان انگیز را پیشنهاد می کنیم؟

  • دشت شیمبار یا شیرین بهار در مرز استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری قرار گرفته و یکی از زیبا‌ترین مناطق طبیعی و تفریحی ایران است.
  • دشت زیبای شیمبار از یک طرف در دامنه‌ی کوه دلا قرار دارد. چشمه‌های متعدد، آبشارهای زیبا، شط شیمبار و جنگل‌های پوشیده از درختان بلوط، بادام، بوته‌های وحشی، انواع قارچ و مرکبات، انگور کوهی، توت، انار و سیب، از جلوه‌های بی‌نظیر طبیعت در این منطقه هستند.
  • پوشش گیاهی این منطقه شامل درختان بلوط، بادام کوهی، مهلو، ارزن، افرا، اسفندان، بنه، کلخنگ و جاز است. دشت جنگلی شیمبار شامل درختانی خود رو مانند توت، سیب، انگور و انجیر است.
  • شط شیمبار که در این دشت جریان دارد، زیبایی آن را دوچندان کرده است. چشمه‌های زیادی نیز در گوشه وکنار دشت وجود دارند.
  • تالاب شیمبار در منطقه‌ی حفاظت‌شده‌ی شيمبار و در امتداد رشته‌کوه های زاگرس قرار دارد. گونه‌های بسياری از پرندگان مانند پليکان، چلچله، کشيميان و... در اين تالاب زندگی می‌کنند.
  • مردمان شیمبار و اطراف آن، ایلات کوه‌نشین بختیاری هستند که صنایع دستی و تولیدات دامی متعددی دارند از جمله چوقابافی، گلیم‌بافی، قالی‌بافی، لباس‌های محلی، پنیر محلی، کره محلی، روغن محلی، کشک، قارا، عسل و نان تیری.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه سه

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی سه

این تورها جزء سنگین ترین تورهای طبیعت گردی البرزمن می باشد . در این تورها ممکن است روزانه بیش از 7 ساعت پیاده روی داشته باشیم و در طول این پیاده روی ها ممکن است شرایط سخت و هیجان انگیزی مانند : استقرار در طبیعت ، پیاده روی های سنگین به همراه حمل کوله و وسایل شخصی کمپ، صعود و فرود از شیب های نسبتا سنگین، غارنوردی های حرفه ای و ... را نیز تجربه کنید. لذا در این تورها به همراه داشتن تجهزات حرفه ای شامل : کفش کوهنوردی، کوله پشتی حرفه ای، چادر و کیسه خواب و سایر لوازم طبیعت گردی جزء الزامات می باشد.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت نهم فروردین نود و هفت - ساعت 18 عصر و بازگشت دوازده فروردین ساعت بیست و سه شب
تاریخ برگشت 1397-01-12
مبدا حرکت کرج میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت اقامت دو شب به صورت کمپینگ (چادر) در طبیعت
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه، سه وعده نهار، دو وعده شام
شهرهای مورد بازدید استان لرستان و خرم آباد - استان خوزستان، شیمبار و دره شلا
برنامه سفر

روز اول:

حرکت ساعت 18 از کرج و استراحت شبانه در ماشین

روز دوم:

صرف صبحانه ، پیاده روی در کنار دریاچه شیمبار و تجربه نیسان سواری، پیاده روی تا محل کمپ و بعد از ناهار استراحت و گشت در منطقه.

روز سوم:

صرف صبحانه، قایق سواری و برنامه های نظیر ماهیگیری و هم نشینی با عشایر بختیاری حاضر در منطقه، تماشای طبیعت زیبا و دیدنی منطقه شیمبار.

روز چهارم:

صرف صبحانه،حرکت به سمت اتوبوس و صرف ناهار در خرم آباد و بازگشت به سمت کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، پتوی سفری و بالشت گردنی جهت خواب داخل ماشین، کفش مناسب کوهنوردی-طبیعتگردی، لباس گرم(کاپشن و کلاه)، یکدست لباس و شلوار اضافه، پانچو یا بارانی(الزامی)، کیسه خواب، زیرانداز کیسه خواب، هدلامپ یا چراغ قوه، لیوان، قاشق و ظروف شخصی (غیر یکبار مصرف)، دمپایی،تنقلات، شارژر موبایل (پاور بانک)، لوازم بهداشتی فردی و دستمال مرطوب، سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
2- اقامت به صورت کمپینگ (چادر) و در طبیعت می باشد.
3- همراه داشتن لباس گرم و یک دست لباس اضافه به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
4- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید