clear

تورهای ایرانگردی پاییز 98

تور سیستان، بم، زابل

نوع تور: تورهای چند روزه
تاریخ حرکت: 04 آذر 1398
بازدید: 371

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای تمدن 5 هزار ساله شهر سوخته، لذت بازدید از ارگ تاریخی بم و شنیدن روایتهاب تاریخی آن، زیبایی دریاچه-تالاب هامون سومین دریاچه بزرگ ایران و ...

 

دوست دارم به این سفر بروم چون:

  • تماشای تمدن 5 هزار ساله شهر سوخته، کهن شهر اسرارآمیز ایران و ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو.
  • لذت بازدید از ارگ تاریخی بم و شنیدن روایتهاب تاریخی آن.
  • زیبایی دریاچه-تالاب هامون که سومین دریاچه بزرگ ایران است را از نزدیک تماشا خواهم کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور پنج روزه
تاریخ و ساعت حرکت حرکت حدود ظهر روز چهارشنبه چهارم آذر ماه و بازگشت روز هشتم آذر
تاریخ برگشت 1398-09-08
مبدا حرکت راه آهن تهران
تعداد شب و نوع اقامت 3 شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه قطار
وعده های غذایی 3 وعده صبحانه، 4 وعده نهار، پذیرایی میان وعده
برنامه سفر

روز حرکت:

صبحانه : -
ناهار :گردشگر- قطار
شام : گردشگر- قطار
اقامت : قطار
حدود ظهر حرکت از راه آهن تهران با قطار

روز  اول:

صبحانه : گردشگر
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت :  البرزمن- هتل
صبح ورود به شهر زاهدان، بازدید از موزه منطقه ای جنوب شرق کشور، صرف ناهار، تحویل اتاق ها، گشت در شهر و بازار زاهدان زمان آزاد جهت خرید، شب استقرار در هتل و استراحت.

روز  دوم:

صبحانه : البرزمن- هتل
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت :  البرزمن- هتل
صبح حرکت به سمت زابل، بازدید از محوطه تاریخی شهر سوخته (پیشرفته ترین شهر باستانی جهان) و بازدید از موزه شهر سوخته و آثار شگفت انگیز مکشوفه که متجلی تمدن بی نظیر است، بازدید از ارگ بی نظیر کوه خواجه (کوه اوشیدا یا کوه رستم)، و تماشای گستردگی دریاچه هامون، بعدازظهر حرکت به سمت زاهدان، شب استقرار در هتل و استراحت.

روز  سوم:

صبحانه : البرزمن- هتل
ناهار : البرزمن
شام : گردشگر
اقامت :  البرزمن- هتل
صرف صبحانه و حرکت به سمت فهرج کرمان، صرف ناهار در فهرج و بازدید از جاذبه های تاریخی و کویری منطقه،بازدید از بقایای جاده ادویه، میل نادری، کویر فهرج و کلوت های نرماشیر، بعدازظهر حرکت به سمت بم، شب استقرار در هتل و استراحت.

روز  چهارم:

صبحانه : البرزمن- هتل
ناهار : البرزمن - رستوران
شام : گردشگر- قطار
اقامت :  قطار
صرف صبحانه تحویل اتاق ها، بازدید از ارگ تاریخی بم (بزرگترین سازه خشتی جهان - اثر ثبت جهانی یونسکو) حرکت به کرمان، صرف ناهار و حرکت از راه آهن کرمان ساعت 15 با قطار 6 تخته.

روز  پنجم:

صبحانه : گردشگر - قطار
ناهار : -
شام : -
اقامت :  -
ساعت 6 صبح رسیدن به تهران و پایان سفر.
 
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی (شناسنامه ویژه زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، در نظر داشتن وعده های غذایی که برعهده خود گردشگر است (وعده های غذایی داخل قطار و شام ها در حین سفر) لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، لوازم بهداشتی و فردی.
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با قطار: حدود 22 ساعت.
2- پیاده روی ها سبک بوده و افراد با هرنوع توانایی جسمی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
3- با توجه به پیاده روی ها، کفش مناسب پیاده روی همراه داشته باشید.
4- همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
5- اتاق های دو تخته مخصوص زوجین می باشد.
6- در تورهای چند روزه بنا به صلاحدید لیدر امکان جابجایی گشتهای روزانه وجود دارد.
7- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید