clear

تور کویر ابوزیدآباد نوروز 97

تور کویر ابوزیدآباد

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 85,000 تومان
تاریخ حرکت: 04 فروردين 1397
بازدید: 372

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی در رمل های کویری ابوزیدآباد و بازدید از کاروانسرای ابوزیدآباد و ...

 

چرا سفر به پایتخت تمدن ایران را پیشنهاد می کنیم؟

  • ابوزیدآباد بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزید آباد و شمال شرقی کاشان  است.
  • ابوزید نیز مثل هر تکه ی دیگر از کویر، اوج زیبایی خود را در سکوت عمیق، لابه لای تپه های شنی  داغ  روانش و چشم اندازهای وسیع و بی نظیرش پنهان کرده است.
  • در سفر به کویر ابوزیدآباد می توانید آرامش  بودن در کویر و تجربه راه رفتن بر تپه های شنی را مزه کنید و علاوه بر آن از کاروانسرای صفوی (که به دلیل موقعیتش در گذشته اهمیت بسیاری داشته) و آب انبار نیز بازدید کنید.
  • کاروانسرای شاه عباسي ابوزیدآباد به مثابه گنجي پربها در گذشته به علت قرار داشتن بر راههای اصلی کاشان ، یزد و اصفهان دارای اهمیت بسیار زیادی بوده است. کاروانسرای ابوزیدآباد با پلانی چهار ایوانی و با بیش از چهار قرن قدمت، مربوط به دوران صفوی می باشد که در ف‍‍ه‍رس‍ت‌ ‌آث‍‍ار م‍ل‍‍ی‌ ك‍ش‍ور به ثب‍ت‌ رسیده است.
  • آب‌انبار یکی از کهن‌ترین پدیده‌های معماری در مناطق خشک و کم‌آب دنیاست. آب‌انبار، حوض و یا استخر سرپوشیده‌ای است که در قدیم برای ذخیره آب و در زیر زمین ساخته می‌شده است و آب آشامیدنی را برای روزهای کم آبی فراهم می‌کند. از آب انبارهای موجود در ابوزيدآباد می‌توان آب انبار خواجه، آب انبار بيغمي و آب انبار گز را نام برد.
  • جاذبه‌های دیدنی منطقه کویری ابوزیدآباد این منطقه بیشتر در شمال آن و در امتداد جاده خاکی به طول ۲۵ کیلومتر واقع شده‌اند. در فاصله‌ی حدود ۸ کیلومتری شهر تپه شن‌های روان هویدا می‌شوند، ولی برای رفتن به تپه‌های بزرگ‌تر و زیباتر باید مسیر کویر و کنارگذر دریاچه نمک چال عروس را طی کنید.
  • بهترین فصل‌ها برای بازدید از کویر ابوزیدآباد پاییز، زمستان و در نهایت اوایل فصل بهار است. همچون سایر نقاط کویری آب و  هوای این منطقه در فصل تابستان گرم است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت چهار فروردین نود و هفت ساعت پنج صبح و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - میان وعده ( تهیه نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
پیاده روی در رمل های کویری ابوزیدآباد و بازدید از کاروانسرای ابوزید آباد و ...
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده نهار سبک، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 6 ساعت می باشد.
2- بهترین فصل رای سفر به کویر ابوزید آباد بهار، پاییز و زمستان است.
3-پیاده روی تماما در حد شهر گردی جهت بازدید از بناهای تاریخی و موزه هاست.
4- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
5- مجموع پیاده روی ها در حدود یک ساعت روی تپه های شنی و رمل های کویری می باشد. جزو تورهای سبک محسوب شده و افراد بدون مشکل کمر درد یا پا درد می تواند در این برنامه شرکت کند.
6- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید