clear

جشنواره جنگل های پاییزی پاییز 98

تور قلعه رودخان

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 100,000 تومان
تاریخ حرکت: 15 آذر 1398
بازدید: 11511

جاذبه های مورد بازدید:

پیاده روی در مسیر پلکانی در جنگل های هیرکانی و بازدید از قلعه تاریخی رودخان و...

 

چرا سفر به این قلعه تاریخی را پیشنهاد می کنیم؟

  • قلعه رودخان ميراث مهمي است از دژهاي نظامي حكومتي در گيلان. قلعه رودخان، اين قلعه مهم تاريخي كه مدت ها مركز فرمانروايان گيلان بوده است، از بزرگترين و باعظمت ترين دژهاي نظامي گيلان و حتي ايران محسوب مي شود.
  • قلعه رودخان در ارتفاع و در دل جنگل قرار دارد که برای رفاه گردشگران و تسهیل دسترسی همگانی به قلعه تمام مسیر جنگلی آن که شیب دار است، پله گذاری شده که قریب به 900 تا 1000 پله تا قلعه وجود دارد و برای دیدن آن باید از این مسیر استفاده کرد.
  • از روستاي قلعه رودخان تا خود قلعه طبيعت بسيار زيبا و چشم اندازهاي زيادي وجود دارد كه توجه هر بيننده اي را به خود جلب مي كند. در مسير صعود به قلعه رودخان، درختاني با قدمت زياد، به سمت آسمان سربرافراشته اند و نور از لابه لاي شاخه هاي اين درختان به پايين مي ريزد.
  • ارتفاع پله ها کوتاه بوده و دارای عرض یک متری است به طوری که گردشگر وقتی روی پله پا می گذارد برای رفتن به پله بعدی یک قدم برداشته و سپس قدم بعدی روی پله دوم قرار می گیرد. این قابلیت به گردشگر کمک می کند تا کمتر دچار خستگی گردد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه پانزدهم آذر ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

صرف صبحانه، پیاده روی در مسیر پلکانی و جنگلی رودخان و بازدید از قلعه تاریخی رودخان، صرف نهار در طبیعت  و بازگشت به کرج

وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده ناهار سبک، کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، پانچو یا بارانی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین:  حدود 4 ساعت و نیم ( با احتساب توقف ها)
2- مجموع پیاده روی ها در حدود 1/5 الی 2 ساعت  در مسیر رفت و به همین میزان در مسیر برگشت می باشد.
3- به خاطر بالا رفتن از حدود 1000 پله و تماشای قلعه، افراد بدون مشکل کمر درد یا پادرد می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید