clear

تور جنگل بلند مازو- پاییز 97

تور جنگل بلند مازو

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 100,000 تومان 70,000 تومان
تاریخ حرکت: 01 آذر 1397
بازدید: 1252

 

جاذبه های مورد بازدید:

تماشای طبیعت زیبای منطقه، جنگل پیمایی لذت بخش در جنگل های درهم تنیده و پیچیده بلندمازو و ...

 

چرا تماشای این جنگل زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • بلند مازو يا همان Quercus castaneifolia، يكي از ميراث‌هاي طبيعي و غرورآفرين ايران‌زمين است كه هنوز چيزي در حدود 8 درصد از موجوديت سبزينه در رويشگاه‌هاي جنگلي شمال در هيركاني را به خود اختصاص داده است.
  • بلندمازو در شمال ایران با نام‌های مازومیری، موزی، سیاه‌مازو، اشپر و پالوت نیز شناخته می‌شود.
  • بلَندمازو درختی است برگ‌ریز از تیره بلوط‌ها که بومی جنگل‌های شمال ایران و قفقاز است. این درخت از انواع دیگر تیره بلوط فراوانتر است و وسعت زیادی از جنگلهای شمال ایران را فراگرفته‌است و بطور کلی در سراسر جنگلهای شمال ایران موجود است و تا ارتفاعات زیادی هم در جنگلها بالا می‌رود.
  • ارتفاع اين درخت به 50 متر و قطر تنه به 30  متر مي‌رسد. ريشة عميق دارد و پوست آن در سنين بالا شكاف‌هاي طولي و عرضي عميقي پيدا مي‌كند. چوب بلندمازو سخت، محكم و نفوذ ناپذير است.
  • هيچ موجود زنده‌ي ديگري در ايران وجود ندارد كه بتواند اينگونه در عرض و طول رشد كرده و به مفهوم واقعي كلمه، شعر ماندگار احمد شاملو را به تصوير كشد: يك شاخه در سياهي جنگل، به سوي نور، فرياد مي‌كشد …

  • از چوب بلند مازو در مبل‌سازي، نجاري، كشتي‌سازي، پاكت‌سازي، درب خانه‌هاي روستايي و دست‌افزار كشاورزي استفاده مي‌شود. در گذشته و در مواقع قحطي از بذر آن نان تهيه مي‌شده است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت یکم آذر ماه نود و هفت ، ساعت پنج صبح و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
ساعت 5 صبح از میدان سپاه کرج به سمت جاده چالوس حرکت می کنیم. پس از صرف صبحانه در رستوران به سمت جنگل های نوشهر خواهیم رفت. حدود دو ساعت پیاده روی در شیبی ملایم خواهیم داشت و از عرض رودخانه عبور می کنیم سپس در میان جنگل پاییزی به تماشای درخت بلندمازو می نشینیم. سپس در طبیعت اتراق خواهیم کرد و پس از صرف نهار و قبل از تاریکی هوا به سمت ماشین بر می گردیم و به سوی کرج و تهران باز می گردیم.
وسایل مورد نیاز
یک وعده نهار سبک، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین بین 3 الی 4 ساعت می باشد.
2-پیاده روی در حدود 1/5 الی 2 ساعت در مسیر جنگلی که دارای پستی و بلندی است.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4-  کسانی که مشکل پا درد و یا کمر درد دارند، این مسیر به آن ها پیشنهاد نمی شود. اما افراد با توانایی عادی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6-  در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید