clear

تور تاریخی و فرهنگی زمستان 98

تور رشت و بندر انزلی

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 155,000 تومان
تاریخ حرکت: 02 اسفند 1398
بازدید: 7394

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه پیاده روی روی سنگفرش در هوای با طراوت شمال کشور ، تجربه غذاهای محلی رشت، طعم اصیل غذای گیلان که به ثبت جهانی رسیده ، منظره زیبای کشتی های بندر انزلی که فراموش نخواهید کرد و ...

 

دوست دارم به این سفر بروم چون:

  • اگر مسافر کشورهای اروپایی بوده باشید، حتما پیاده رو ‌های سنگفرش شده با کافه‌هایی در گوشه و کنار آن را در مرکز هر شهر دیده‌اید؛ جایی که ساکنین و گردشگران آن شهر برای گذراندن اوقاتی خوش در حال قدم زدن یا نوشیدن قهوه‌اند، در ایران نخستین و تنها شهری که اقدام به احیای بافت تاریخی شهر و ایجاد چنین فضای مفرحی نمود، رشت است، جایی که تنوع خوراکی‌هایش قطعا می‌تواند لذت سفری دلنشین را برای شما ایجاد کند.
  • این سفر بهترین فرصت استفاده از آب و هوای با طراوت شمال ایران است.
  • با توجه به ثبت جهانی شدن غذاهای محلی رشت، طعم اصیل غذای گیلان را در این سفر تجربه می کنید.
  • منظره زیبای کشتی های بندر انزلی را هرگز فراموش نخواهید کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه دوم اسفند ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - یک وعده نهار - پذیرایی میان وعده
شهرهای مورد بازدید رشت و بندر انزلی
برنامه سفر
دیدن شهر زیبای بندر انزلی و اسکله بزرگ شهر، تماشای بارگیری و رفت و آمد کشتی های ایرانی و خارجی، بازدید از میدان شهرداری شهر رشت و بناهای تاریخی آن، پستخانه، بلدیه رشت، بازار سنتی، قدم زدن در پیاده راه تاریخی و یادآوری روزگار گذشته شهر رشت، صرف نهار و بازگشت به کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، پانچو یا بارانی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: بین 3 الی 4 ساعت.
2- فصل اجرا:  بهار، تابستان، پاییز و زمستان.
3- پیاده روی در حد شهرگردی و سبک در مسیر هموار و صاف می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4-  همراه داشتن لباس گرم  و کفش مناسب پیاده روی به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید