clear

تور تاریخی و فرهنگی پاییز 98

رشت و بندر انزلی

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 145,000 تومان
تاریخ حرکت: 05 مهر 1398
بازدید: 4696

جاذبه های مورد بازدید:

تجربه پیاده روی روی سنگفرش در هوای با طراوت شمال کشور ، تجربه غذاهای محلی رشت، طعم اصیل غذای گیلان که به ثبت جهانی رسیده ، منظره زیبای کشتی های بندر انزلی که فراموش نخواهید کرد و ...

 

چرا سفر به شهر باران ایران را پیشنهاد می کنیم؟

  • اگر مسافر کشورهای اروپایی بوده باشید، حتما پیاده راه‌های سنگفرش شده با کافه‌هایی در گوشه و کنار آن را در مرکز هر شهر دیده‌اید؛ جایی که ساکنین و گردشگران آن شهر برای گذراندن اوقاتی خوش در حال قدم زدن یا نوشیدن قهوه‌اند، در ایران اما نخستین و تنها شهری که اقدام به احیای بافت تاریخی شهر و ایجاد چنین فضای مفرحی نمود، رشت است، جایی که تنوع خوراکی‌هایش قطعا می‌تواند پیاده راهی خوشمزه را شکل دهد.
  • این سفر بهترین فرصت استفاده از آب و هوای با طراوت شمال ایران است.
  • با توجه به ثبت جهانی شدن غذاهای محلی رشت، طعم اصیل غذای گیلان را در این سفر تجربه می کنید.
  • منظره زیبای کشتی های بندر انزلی را هرگز فراموش نخواهید کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه پنجم مهر ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - یک وعده نهار - پذیرایی میان وعده
شهرهای مورد بازدید رشت و بندر انزلی
برنامه سفر
دیدن شهر زیبای بندر انزلی و اسکله بزرگ شهر، تماشای بارگیری و رفت و آمد کشتی های ایرانی و خارجی، بازدید از میدان شهرداری شهر رشت و بناهای تاریخی آن، پستخانه، بلدیه رشت، بازار سنتی، قدم زدن در پیاده راه تاریخی و یادآوری روزگار گذشته شهر رشت، صرف نهار و بازگشت به کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، پانچو یا بارانی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین: بین 3 الی 4 ساعت.
2- فصل اجرا:  بهار، تابستان، پاییز و زمستان.
3- پیاده روی در حد شهرگردی و سبک در مسیر هموار و صاف می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4-  همراه داشتن لباس گرم  و کفش مناسب پیاده روی به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید