clear

تورهای ایرانگردی نوروز 98

لرستان(دستگاه اول)

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 675,000 تومان
تاریخ حرکت: 02 فروردين 1398
بازدید: 3044

جاذبه های مورد بازدید:

سفر به سرزمین آبشارها، بازدید از آبشارهای نوژیان، گریت، بیشه و سرکانه، قلعه فلک الافلاک و موزه مردم شناسی، دریاچه کیو و ...

 

چرا این سفر را به شما پیشنهاد می کنیم ؟

  • قلعه فلک الافلاک یا دژ شاپورخواست در مرکز خرم آباد روی تپه ای قدیمی بنا شده و از شکوه و صلابت بسیاری برخوردار است و قدمت این قلعه به دوره ساسانیان می‌رسد.
  • موزه های تماشایی فلک الافلاک از لرستان می گوید، از زحمت های هرروز زنان و مردان، از شب نشینی ها، از ازدواج ها و ... می گوید. مجسمه هایی که به ظاهر سکوت کرده اند اما به اندازه قدمت لرستان حرف های ناگفته دارند.
  • دریاچه کیو؛ این دریاچه تنها دریاچه ی طبیعی در ایران می باشد که در یک فضای شهری قرار گرفته است.
  • آبشار بیشه، مجاورت این آبشار با جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه، شادابی کوه های اطراف و سرسبزی پیرامون آن سبب جذابیت و دلنشینی این منطقه برای گردشگران است.
  • آبشار نوژیان، این آبشار لقب بلندترین آبشار استان لرستان را به خود اختصاص داده است. پیش از رسیدن به این آبشار زیبایی های مسیر شما را در خود غرق می کنند و بر لذت سفر شما می افزاید.

 

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور سه روز
تاریخ و ساعت حرکت دوم فروردین نود و هشت ساعت چهار صبح و بازگشت چهارم فروردین ساعت بیست و سه شب
تاریخ برگشت 1398-01-04
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت 2 شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه ، سه وعده نهار (دو وعده شام بر عهده گردشگر می باشد)
شهرهای مورد بازدید لرستان - خرم آباد
برنامه سفر

روز اول:

ساعت 4 صبح حرکت از تهران و کرج، صرف صبحانه درمسیر، بازدید از قلعه فلک الافلاک و صرف ناهار، تحویل هتل و استراحت

روز دوم:

صرف صبحانه در هتل، بازدید از آبشار گریت و سرکانه، صرف ناهار، بازدید از آبشار بیشه و دریاچه کیو، بازگشت به هتل و استراحت

روز سوم:

 صرف صبحانه، بازدید از آبشار نوژیان، صرف ناهار و تحویل اتاق ها، بازگشت به سمت کرج

وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، لوازم بهداشتی و فردی، شارژر موبایل،درنظرگرفتن وعده های شام
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 7 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعتگردی همراه داشته باشید.
3- پیاده روی سبک بوده و مسیرهای بازدید از آبشارها کاملا تسهیل شده و راحت می باشد.
4- در نظر داشتن وعده های غذایی شام که بر عهده به گردشگر است.
5- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید