clear

تورهای ایرانگردی نوروز 98

کرمان ، بم، میمند و شهداد

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 975,000 تومان
تاریخ حرکت: 06 فروردين 1398
بازدید: 1212

جاذبه های مورد بازدید:

 بازدید از روستای میمند، باغ شاهزاده ماهان، آرامگاه شاه نعمت الله، پدیده های شگفت انگیز کلوت های ثبت جهانی شهداد، ارگ خشتی بم، میل نادری، کویر فهرج، مجموعه گنجعلی خان (بازار و حمام)، باغ موزه هرندی، باغ فتح آباد، گنبد جبلیه و مشتاقیه و ...

 

چرا به کرمان، دیار کریمان سفر می کنم؟

  • قرار است از باغ شاهزاده ماهان و آرامگاه باصفای شاه نعمت اله ولی دیدن کنم.
  • به بازار خان بروم و حمام گنجعلی خان کرمان را ببینیم.
  • در این سفر قرار است از کلوت های ثبت جهانی شهداد کرمان دیدن کنم و دل به دل کویر لوت بسپارم.
  • تجربه سفری خاطره انگیز؛ چون از روستای ثبت جهانی میمند و  کیچه های دستکند آن بازدید می کنیم.
  • از ارگ بم ، بزرگترین بنای خشتی جهان و اثر ثبت جهانی یونسکو بازدید خواهیم داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور پنج روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح ششم فروردین ماه و بازگشت ساعت بیست و سه شب دهم فروردین ماه
تاریخ برگشت 1398-01-10
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت چهار شب هتل سنتی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی پنج وعده صبحانه - چهار وعده ناهار
برنامه سفر

روز اول:

برنامه سفر در این روز :  حرکت 4 صبح از میدان سپاه کرج و 4:30 از پل آپادانا تهران ، در مسیر صبحانه را صرف کرده  ، توقف کوتاهی خواهیم داشت برای سرویس بهداشتی و صرف ناهار ، به سمت روستای میمند مسیرمان رو ادامه میدهیم و  قبل از غروب خورشید از این روستای زیبا بازدید می کنیم .شب هنگام به شهر ماهان کرمان می رسیم به سمت اقامتگاه مان میرویم و  اتاق ها را تحویل گرفته و استراحت می کنیم.

روز دوم:

برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه از باغ شاهزاده ماهان و آرامگاه شاه نعمت الله ولی  بازدید می کنیم، سپس به سمت شهداد حرکت می کنیم  ، ناهار را در یکی از خانه های محلی منطقه نوش جان کرده  و به سمت کلوت ها و کویر شهداد میرویم و درنهایت به سمت هتل برمی گردیم.

روز سوم:

برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه به سمت بم خواهیم رفت و از ارگ خشتی بم بازدید می کنیم ، سپس به سمت فهرج کرمان می رویم ناهار را صرف کرده ،  از میل نادری ، بقایای جاده باستانی ادویه ، کویر فهرج و نخلستان های نرماشیر بازدید می کنیم . و سپس به سمت هتل باز می گردیم.

روز چهارم:

برنامه سفر در این روز : بعد از صرف صبحانه به سمت کرمان می رویم ، از مجموعه گنجعلی خان ( بازار و حمام)، باغ موزه هرندی بازدید خواهیم داشت، صرف نهار را صرف کرده و سپس از باغ فتح آباد و گنبد جبلیه و مشتاقیه بازدید خواهیم داشت و به سمت هتل باز می گردیم.

روز پنجم:

برنامه سفر در این روز : وسایلمان را جمع کرده، اتاق ها تحویل می دهیم و بعد از صرف صبحانه به سمت کرج و تهران حرکت می کنیم .
وسایل مورد نیاز در نظر داشتن یک وعده ناهار و  چهار وعده  شام ، کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه ، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین،کلاه و عینک آفتابی، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-باتوجه به اینکه هتل محل اقامت ، خود مجموعه ثبت جهانی باغ شازده ماهان می باشد و امکان تغیرات در بناهای ثبت یونسکو وجود ندارد، سرویس بهداشتی و حمام ها خارج از فضای اتاق هاست . 
2- مسیر با ماشین در روز رفت و برگشت حدود 14 الی 15 ساعت  می باشد . (با احتساب توقف ها در مسیر)
3- فصل اجرا : بهار
4- با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید. پیاده روی و گشت ها به صورت شهرگردی و سبک می باشد .
5-در نظر داشتن وعده های غذایی که بر عهده به گردشگر است.
6- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7-در تورهای چند روزه بسته به شرایط منطقه امکان جابه جایی زمان بندی گشت های روزانه وجود دارد.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید