clear

تورهای ایرانگردی نوروز 97

گلستان ، سرزمین زیبایی ها

نوع تور: تورهای همگانی
قیمت: 690,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 فروردين 1397
بازدید: 593

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از گنبد قابوس، گشت در ترکمن صحرا و بازارچه های صنایع دستی، مجموعه گورستان خالد نبی، جنگل گلستان و آبشار شیرآباد و ...

 

چرا سفر به سرزمین آبشارها را پیشنهاد می کنیم؟ :

  • قرار است از بلندترین برج آجری جهان یعنی گنبد قابوس بازدید کنم.
  • میل گنبد که بلندترین برج تمام آجری جهان است جزو ابنیه‌ی تاریخی مربوط به سده‌ی چهارم هجری است.
  • بندر ترکمن از زیباترین شهرهای استان گلستان است که این بندر نخستین شهر کشور است و توسط مهندسین و معماران ایرانی و بلژیکی مطابق با اصول شهرسازی ساخته شده و نقشه آن تار عنکبوتی و بسیار منظم است.
  • در این سفر می توانید چندین آبشار را ببینید و از تماشای هر یک از آنها لذت ببرید.
  • برای تماشای آبشار شیرآباد باید از میان یک پارک جنگلی عبور کنید که خود یکی از جاذبه های این سفر است.
  • مجموعه خالد نبی با قدمتی بیش از هزار سال که به دوران پارینه‌سنگی باز می‌گردد، از دو بخش زیارتگاه خالد نبی و گورستان و مقبره‌های سنگی تشکیل شده است

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور چهار روز
تاریخ و ساعت حرکت دهم فروردین نود و هفت ساعت چهار صبح و بازگشت سیزده فروردین ساعت بیست و سه شب
تاریخ برگشت 1397-01-13
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت سه شب اقامت در هتل عجم
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی چهار وعده صبحانه ، چهار وعده نهار ( سه وعده شام بر عهده گردشگر می باشد )
شهرهای مورد بازدید بندرترکمن، آزادشهر، گنبدقابوس، خالدنبی، شیرآباد
برنامه سفر

روز اول:

صبح ساعت 4 صبح از کرج، صرف ناهار در ساری، بازدید و گشت در بندر ترکمن و بازارچه های صنایع دستی آن، امکان قایق سواری تا جزیره آشوراده (هزینه قایق به عهده مسافر است) حرکت به سمت آزادشهر و اقامت در هتل عجم.

روز دوم:

صرف صبحانه، حرکت به سمت جنگل های گلستان، بازدید از آبشارهای زیبای شیرآباد (در صورت مساعد بودن شرایط جوی)، بعدازظهر برگشت به هتل و استراحت

روز سوم:

 صرف صبحانه، بازدید از گنبد قابوس (بلندترین برج آجری جهان و ثبت جهانی یونسکو)، حرکت به سمت ترکمن صحرا و صرف ناهار محلی، بازدید از مجموعه گورستان خالد نبی و آرامگاه چوپان عطا و عالم بابا، پیاده روی در طبیعت منطقه و تپه های اعجاب انگیز هزار دره،گشت در بازارچه های محلی و شنیدن موسیقی اصیل ترکمنی، بازگشت به هتل و استراحت.

روز چهارم:

صرف صبحانه و تحویل اتاق ها، حرکت به سمت ساری و صرف ناهار، بازگشت به کرج.
وسایل مورد نیاز
درنظر گرفتن وعده های شام، کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه و سایر لوازم بهداشتی، شارژر و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2-با توجه به پیاده روی حدودا دو ساعته لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- پیاده روی به صورت روزانه حدود 1.5 الی 2 ساعت می باشد و افراد با توانایی عادی بدون مشکل کمر درد یا پا درد به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
4- در نظر داشتن وعده های غذایی که بر عهده به گردشگر است.
5- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید