clear

تور جنگل سی سنگان - پاییز 97

تور جنگل سی سنگان

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 100,000 تومان 75,000 تومان
تاریخ حرکت: 02 آذر 1397
بازدید: 1744

جاذبه های مورد بازدید:

ساحل دریای خزر در کنار جنگل سی سنگان، دریاچه سد خاکی آویدر، پیاده روی در جنگل های بکر و دیدنی و ...

 

چرا تماشای جنگل و دریا در یک قاب را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • در ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان، تفرجگاه بسیار چشم نوازی قرار دارد که میزبان دوست داران طبیعت است. دریاچه ای زیبا و بکر که در نتیجه ی احداث سد خاکی ایجاد شده و به نام های دریاچه و سد آویدر و یا دریاچه و سد صلاح الدین کلا شناخته می شود.
  • این سد خاکی به اداره آبیاری منطقه‌ تعلق دارد و از آن جهت تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی استفاده می گردد.  دریاچه پشت سد مکان مناسبی برای رشد و نمو موجودات آبزی است و برخی از گونه های ماهی و قورباغه در این دریاچه وجود دارد. گونه های گیاهی این منطقه همانند سایر گونه های گیاهی موجود در جنگل های مناطق شمالی ایران است.بهترین وقت برای رفتن به این دریاچه فصل بهار و پاییز می باشد . در فصل بهار به دلیل تاثیر پذیری از آب و هوای کوهستانی، این منطقه هوایی معتدل با رطوبتی کمتر از مناطق اطراف خود دارد و در فصل پاییز پوشش جنگلی محوطه ی اطراف دریاچه به هزار رنگ در می آید و بر زیبایی این تفرجگاه می افزاید.  دور تا دور دریاچه مکانهای مناسبی برای کمپینگ موجود است.
  • علاقمندان به حیات وحش می توانند دراین پارک جنگلی شاهد شوکا، مرال، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، گربه جنگلی، گراز و شغال باشند و از مناظر طبیعی و سرسبز آن لذت ببرند.
  • در وصف پارک جنگلی سی سنگان بسیار می توان سخن گفت و زیباییهایش را بر شمرد، از قدم زدن در سواحل آرامش بخش دریای خزر، بزرگترین دریاچه جهان، تا دوچرخه سواری در دل جنگل های هیرکانی، از قایق سواری بر آبیِ دریای مازندران تا کمپ زدن در دل طبیعت شمال ایران، از اسب سواری در ساحل شنی تا عکاسی از رنگ های دلفریب درختان بلندقامت. این همه تنها گوشه ای از تفریحات و دیدنی های است که پارک سی سنگان برای شما به ارمغان می آورد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح دوم آذر و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
ساعت 5 صبح از کرج حرکت را شروع می کنیم و در جاده چالوس صبحانه را نوش جان می کنیم. اولین توقف ما ساحل سی سنگان خواهد بود. بعد از کمی پیاده روی و دیدار با دریا به سمت دریاچه آویدر حرکت خواهیم کرد و در جنگل کنار دریاچه پیاده روی خواهیم کرد. قبل از غروب آفتاب به سمت کرج حرکت می کنیم و ساعت 23 میدان سپاه خواهیم بود.
وسایل مورد نیاز
یک وعده ناهار سبک ،کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 ساعت و نیم (با احتساب توقف ها)می باشد.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- مجموع پیاده روی بین 1 الی 1ساعت و نیم می باشد. این برنامه جزو تورهای سبک محسوب شده و افراد با هر نوع توانایی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
5- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
6- بهترین فصل اجرای این برنامه بهار و پاییز است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید