clear

تورهای البرزگردی پاییز 98

تور شهرستانک

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 85,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 آبان 1398
بازدید: 10223

جاذبه های مورد بازدید:

 پیاده روی در کوچه باغ های شهرستانک، بازدید از شکارگاه و بقایای کاخ ناصرالدین شاه، صرف ناهار در دل طبیعت و ...

 

چرا این سفر یک روزه و جذاب را پیشنهاد می کنیم؟

  • روستای شهرستانک از جمله روستاهای مشهور ایران است که در جاده چالوس قرار دارد و در فصول مختلف میزبان گردشگران بسیار است.
  • جاده کوهستانی روستا پر پیچ وخم و البته بسیار زیبا و شگفت انگیز است. در ابتدای روستا دره ای سرسبز قرار دارد که پر از باغ‌های میوه و کوچه‌های پیچ در پیچ است.
  • این روستا به هنگام بهار و تابستان با شکوفه ها و برگ سبز درختان جلوه گری می کند و در پاییز با پوشیدن لباس هزار رنگ، نگاه ها را به خود خیره می نماید. دلبری های این روستا و طبیعتش به حدی است که ناصر الدین شاه نیز نتوانست از آن بگذرد و در آن کاخی زیبا احداث کرد تا بتواند روزهای خوشی را در آن سپری کند.
  • آنچه در این سفر انتظارمان را می کشد، کوچه باغ هایی خیال انگیز و رویایی هستند که چشیدن طعم یک پیاده روی فراموش نشدنی را برایمان ممکن می کنند. برای لمس همه ی زیبایی های این روستا، راهی آن می شویم و گوشه گوشه اش را از نظر می گذرانیم. پس معطل نکنید و کوله بارتان را ببیندید و با ما راهی جاده شوید...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه یک

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی یک

تورهایی با مسیرهای پیاده روی کوتاه و آسان که افراد با شرایط جسمانی عادی می توانند به راحتی در آن شرکت نمایند . پیاده روی در این تورها بین یک الی سه ساعت در روز می باشد .

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت شش صبح جمعه دهم آبان ماه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
صبح حرکت کرده و به سمت جاده چالوس می رویم و صبحانه را در رستوران نوش جان می کنیم. به روستای شهرستانک رسیده و در کوچه باغ های آن قدم زده و از بقایای کاخ ناصرالدین شاه بازدید کرده و روایت آن را از لیدر می شنویم و به سمت محل اتراق حرکت کرده و ناهار را نوش جان کرده و بعد از کمی استراحت به سمت ماشین رفته و سوار اتوبوس شده و به سمت کرج حرکت می کنیم و حدودا ساعت 19 شب به میدان سپاه می رسیم.
وسایل مورد نیاز
تهیه یک وعده ناهار، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 1/5 الی 2 ساعت می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار و پاییز
3-با توجه به پیاده روی لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- مسیر پیاده روی در کوچه باغ های شهرستانک هموار می باشد اما به خاطر طولانی مسیر همسفرانی که مشکل کمردرد یا پا درد دارند این مسیر به آنها توصیه نمی شود. پیاده روی در مجموع 4 ساعت می باشد.
5- در صورت بارندگی همره داشتن پانچو یا بارانی الزامی است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید