clear

تور رفتینگ ارمند- تابستان 97

تور رفتینگ ارمند

نوع تور: تورهای طبیعتگردی
قیمت: 290,000 تومان
تاریخ حرکت: 07 تیر 1397
بازدید: 1295

جاذبه های مورد بازدید:

 تجربه قایق سواری هیجانی و 5 ساعته روی رودخانه خروشان ارمند و آب تنی لذت بخش و ...

 

چرا این سفر پرهیجان را پیشنهاد می کنیم؟

  • گاهی آدم به یک تجربه هیجان انگیز، قهقه های بلند، ترس آغشته به اشتیاق و... نیاز داره که تمام انرژی خودشو تخلیه کنه و آماده یک شروع تازه بشه. به همین خاطر تصمیم داریم به رودخانه ارمند برویم و از یک تفریح هیجانی، شگفت انگیز و ماجراجویانه حسابی لذت ببریم...

  • رفتینگ به معنی "کلک سواری" و یا "قایقرانی در رودخانه های خروشان" (White Water Rafting) است. به خاطر اینکه در قسمت های متلاطم و خروشان رود آب کف می کند و به رنگ سفید در می آید آن را  "آب سفید" یا White Water می گویند.
  • ارمند یکی از رودخانه های مهم استان چهارمحال و بختیاری است و با دارا بودن شرایط ویژه و مناسب (عرض و عمق کافی) انجام ورزش ها و تفریح های رودخانه ای را فراهم آورده است.
  • همراه با لیدری که راه بلد و آموزش دیده است سوار بر قایق می شوید. لیدر رفتینگ هدایتگر قایق در جریان رودخانه است. گاهی باید از آرامش و مناظر اطراف لذت ببری و هم مسیر جریان آب شوی و گاهی با صدای لیدر که به همه سرنشینان فرمان پارو زدن به سمت جلو می دهد، باید با تمام توان پارو بزنی. در میان آرامش رودخانه ناگهان در چند متری خود تلاطم و طغیان رودخانه را می بینی و باید خود را برای هیجانی وصف ناپذیر آماده کنی، ترسی همراه با شوق همه وجودت را می گیرد، همه همراهان تمام انرژی خود را به کار می گیرند تا قایق وارونه نشود، صدای جیغ و هیاهوی شادی بخشی در رودخانه طنین انداز می شود...
  • علاوه بر لذت قایق سواری در امتداد رودخانه نقاطی را برای شیرجه زدن مشخص کرده اند که البته باید آموزش شنا دیده باشید.
  • باید رفت و حس فراموش نشدنی رفتینگ را درکنار دوستان را تجربه کرد...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت عصر روز هفت تیر حرکت و بازگشت ساعت بیست و سه جمعه هشت تیرماه
تاریخ برگشت 1397-04-08
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - یک وعده نهار - پذیرایی میان وعده ( وعده شام بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
شب حرکت

عصر حرکت از کرج و استراحت شبانه در ماشین.


روز اول

صرف صبحانه، تجربه قایق سواری هیجانی در رودخانه خروشان ارمند (مدت 5 ساعت روی آب خواهیم بود)، صرف نهار و بازگشت به سمت کرج

وسایل مورد نیاز
در نظر گرفتن یک وعده شام، کارت شناسایی، یک دست کامل لباس اضافه، صندل و کفش مناسب پیاده روی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، پتوی مسافرتی و بالشت گردنی، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 8 الی 9 ساعت می باشد.
2- در صورت تمایل به آب تنی و شیرجه در رودخانه، یک دست کامل لباس و کفش اضافه همراه داشته باشید.
3- در نظر داشتن یک وعده شام به همسفران توصیه می گردد.
4- مدت زمان قایقرانی روی رودخانه خروشان ارمند 5 ساعت خواهد بود.
5- به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید